دوره آموزشی راینو

در این دوره چه می گذرد؟
بهترین و سریعترین راه یادگیری راینو چیست؟
مخاطبین دوره چه افرادی هستند؟
امکانات دوره کدام است؟
آیا در انتهای دوره می توانم احجام پیچیده و پارامتریک و …مدلسازی کنم؟
آیا در این دوره مدرک معتبر ارائه می‌شود؟
آیا امکان مشاوره رایگان با استاد وجود دارد؟
پشتیبانی در این دوره چگونه است؟
شیوه تدریس در دوره‌های حضوری و آنلاین چگونه است؟
آیا دوره پیش رو پروژه محور است؟

سر فصل جلسات دوره چیست؟
سوالات متداول
لیست پروژه‌های دوره و مشاهده ویدئو‌های آموزشی 🔥

مدت زمان مطالعه : ۱۵دقیقه

در دوره راینو ایده‌هات رو خودت بساز!

تصورات شما از طلا با ارزش‌تر هستن، تصوراتتان یک نسخه از زندگی آینده شما هستند.

روزی فردی با تلفن صحبت می‌کرد تصمیم گرفت که حین صحبت از کیوسک خارج شود ولی سیم تلفن اجازه نداد، با خودش گفت ای کاش می‌توانستم این گوشی را به بیرون ببرم!

 و امروز همه مردم تلفن همراه دارند، قبل از همه اینها یک نفر گوشی بدون سیم را تصور کرد.

یکی با خودش گفت دلم می‌خواهد پرواز کنم و هواپیما ساخته شد.

یک نفر از راه رفتن خسته شد و ماشین اختراع گردید.

شما تنها کسی هستید که می‌توانید تصورات خودتان را ببینید.

وقتی چیزی را تصور می‌کنید در واقع موفقیتی از آینده است، که پیش نمایشی از آن در ذهن به شما نشان داده می‌شود پس ارزش تصورات خودتان را بدانید.

آیا تا به حال شده است:

فکر کنید بهترین طراح خودرو هستید!

یا خود را در یکی از بهترین کمپانی‌های ساخت اتومبیل تجسم کنید!

در رویاهایتان ببینید که یک شرکت بزرگ طراحی معماری دارید!

تصور کنید هر طرحی که میزنید میلیون‌ها تومان ارزش دارد!

چند بار شده در زندگیتان یک فکر بکر به ذهنتان رسیده باشد و به خانواده و دوستانتان بگویید ولی آنها شما را باور نکنند!؟

تمام این افکار و ایده‌ها واقعی هستند دست از تصوراتتان برندارید آینده بارها در زندگی شما به نمایش درآمده است.

ولی آیا تصور کافیست؟

آیا مجهز به نرم‌افزارهای سه‌بعدی برای به تصویر کشیدن افکارتان هستید؟

برای ارائه ایده و طرح‌هایتان نیاز به ابزار طراحی سه‌بعدی دارید، تا زمانی که نتوانید به دیگران نشان دهید که چه در سرتان می‌گذرد کسی شما را باور نمی‌کند. خبر خوش آن که سالها پیش فناوری‌های سه بعدی و دیجیتالی اختراع شدند و در سال ۱۹۹۰ به اوج خود رسیدند. مدلسازی سه‌بعدی در صنعت طراحی اتومبیل و معماری و … به یک جهش کوانتومی در “حوزه ارائه” تبدیل شد تا به امروز که نرم‌افزارهای سه‌بعدی به شما کمک می‌کند تا پروژه‌هایتان را با تاثیرگذاری و دقت شگفت‌انگیزی به نمایش بگذارید. بسیاری از طراحان و هنرمندان هنوز سختی ارائه فیزیکی و دستی آثار و طرح‌ها و نقشه‌های خود را به یاد می‌آورند. اما این فناوری برجسته، پیچیده‌ترین و وحشی‌ترین رویاها، را به واقعیت تبدیل کرده است.

شما با ارائه سه‌بعدی یک طرح  با نرم‌افزار راینو می‌توانید:

با مشتری خود ارتباط سازنده برقرار کنید.

در کمتر از یک ساعت ایده خود را به نمایش در آورید.

در مدت زمان کوتاهی ایرادات احتمالی طرحتان را بررسی و اصلاح نمایید.

جالب است بدانید برای سال‌های طولانی مدلسازی سه‌بعدی عمدتاً برای صنعت مدیا و تبلیغات استفاده می‌شد، اما با گذشت زمان این فناوری گسترش یافت و تاثیر زیادی بر صنایع مختلف از جمله صنعت خودرو و طراحی اتومبیل و معماری گذاشت.

در بین نرم‌افزارهای سه بعدی متنوع که عرضه شد نرم‌افزار راینو در صنایع‌ای چون صنعت خودرو‌سازی و طراحی اتومبیل، معماری، طراحی طلا و جواهر طراحی و تولید کفش و چاپ سه‌بعدی و در کل جهت ایجاد فرم‌های منحنی، پیچیده و پارامتریک بسیار کارا و موثر ظاهر شد. این نرم‌افزار مدرن به شما اجازه می‌دهد تا خروجی‌های با کیفیتی که به سختی می‌توان آنها را از عکس واقعی متمایز کرد بدست آورید. در حال حاضر به قدری فناوری نرم‌افزارهای سه‌بعدی رشد کرده است که به شما اجازه تعامل بین نرم‌افزاری را می‌دهد و نهایتاً می‌توانید مدل خود را به صورت واقعیت مجازی (VR)، پانوراما، انیمیشن ارائه دهید.

چرا باید در این دوره شرکت کنم؟

اگر برای پیاده‌سازی ایده‌های معمارانه خود به دنبال ابزار و راه حل مناسبی می‌گردید! اولین قدم خود را بردارید و یکی از پرسودترین نرم‌افزارهای دنیا را بیاموزید، راینو به سرعت می‌تواند فرم‌های نرم و پارامتریک را ایجاد کند. مهم است با چه تکنیکی آموزش را شروع می‌کنید تا در میانه راه دست از آن نکشید و در پایان دوره بتوانید به کسب درآمد برسید، بسیاری از هنرجویان ما پس از شش جلسه نخست، و پیاده‌سازی خودرو آئودی و یا ساختمان‌های گوناگون جسارت و توانایی انجام پروژه‌های حرفه‌ای را بدست می‌آورند. این دوره آموزشی طوری تدوین و طراحی شده است تا هنرجو در کمتر از ۴ ماه به صورت کامل به راینو مسلط گردد تا بتواند احجام پیچیده را مدلسازی نماید. این دوره سطح مقدماتی تا حرفه‌ای را دربر می‌گیرد و به شما می‌آموزد چگونه ایده‎های معماری و یا صنعتی خود را به تصویر بکشید.

اگر به دنبال موفقیت شغلی هستید روی یادگیری راینو تمرکز کنید:

بسیاری از افراد به دلیل موقعیت کاری روزانه با نرم‌افزار راینو کار می‌کنند. اما آیا همگی موفق به کسب درآمد از این نرم‌افزار خواهند شد؟ آیا تمام کاربران به خوبی می‌توانند از طریق این نرم‌افزار سرعت ارائه ایده‌های خود را بالا ببرند؟

چرا دیگران همیشه از شما جلوترند؟ و تقریبا همان کارهای شما را انجام می‌دهند ولی نتیجه می‌گیرند؟

راز مهم اینجاست: چند ماه تلاش مداوم و متمرکز بر روی هدف یادگیری، رمز موفقیت این افراد است. اگر می‌خواهید به درآمد برسید یک کمپین ضرب العجل ماهیانه برای خود راه بیاندازید و در ۴ ماه به صورت فشرده و جامع، راینو را بیاموزید، همین امروز تصمیم بگیرید و اقدام کنید.

در طول دوره یاد می‌گیرید چگونه بهره‌وری خودتان را دیوانه‌وار بالا ببرید! یکی از مهمترین مزایا و وجه تمایز این دوره با کلاس‌های آموزشی دیگر بیان ترفندهایی است که با یک چشم بر هم زدن شما را به موفقیت شغلی می‌رساند.

بهترین و سریعترین راه یادگیری راینو چیست؟

راینو به ظاهر برای بسیاری از کاربران ساده به نظر می‌رسد اما مهم است که می‌خواهید در این نرم افزار یک باکس ساده مدلسازی نمایید و یا سطح پیچیده‌ی یک اتومبیل، را خلق کنید! اگر بخواهید این نرم افزار را به صورت سریع و حرفه‌ای بیاموزید و به کسب و کارتان رونق ببخشید، باید به صورت تکنیکال در قالب یک دوره منسجم آموزش ببینید. انتخاب بهترین مدرس و امکانات آموزشی به شما کمک خواهد کرد تا مطمئن باشید پس از صرف زمان ۴ ماهه در طول دوره مهارت مدلسازی سه‌بعدی هر نوع ایده و طرحی را در این نرم‌افزار بدست آورده‌اید.

یک ساعت کنار دست یک استاد بودن برای من برتر از ده‌ها سال سعی و خطای به ظاهر ابتکار آمیزه  “استیوجابز “

مزایای استفاده از نرم‌افزار راینو

● کنترل بالا بر روی منحنی‌ها

● توانایی ایجاد احجام پارامتریک و تکرار شونده

● ساخت و اجرای مدل با تکنیک قدرتمند NURBS

● سازگاری با نرم‌افزارهای دیگر مانند تری دی مکس

راینو را آسان یاد بگیرید

مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران این دوره جامع را مطابق نیاز بازار کار صنعت معماری و خودرو‌سازی طراحی و تدوین کرده است تا شما بعد از گذراندن مباحث دوره دیگر نیاز به هیچ منبع آموزشی نداشته باشید، وجود هزاران ساعت آموزش از مقدماتی تا حرفه‌ای باعث شده است تا هنرجویان تسلط عمیق و کاربردی به راینو بیابند در ابتدای دوره به کل ابزارها و تنظیمات تسلط خواهید یافت و سپس در ادامه فضاهای معماری و خودروی آئودی R8 را مدل خواهید کرد لازم است بدانید این دوره جامع‌ترین و در عین حال حرفه‌ای‌ترین دوره‌ای است که در حال حاضر در ایران برگزار می‌گردد.

در این دوره چه می‌گذرد ؟

این دوره جامع یک کلاس آموزشی ۰ تا ۱۰۰ است که با شرکت در آن به کل مباحث نرم‌افزار راینو با رویکرد معماری و طراحی اتومبیل و صنعت خودرو‌سازی و طراحی صنعتی مسلط می‌شوید. وجود طیف وسیعی از مشاغل مرتبط به زمینه معماری و رشد صنعت خودرو‌سازی در کشور سبب گشته تا فرصت‌های شغلی و گردش مالی بسیاری در زمینه معماری و طراحی صنعتی خلق گردد.

آنچه در این دوره می‌آموزید:

ابزارها و تنظیمات راینو و عملکرد هر کدام در هنگام اجرای پروژه

تکنیک‌های مادلینگ در راینو

اجرای ساختمان‌های گوناگون در سبک‌های مختلف معماری

الگوریتم‌های مناسب مدلسازی اتومبیل

متریال‌دهی و ایجاد بافت

نور‌پردازی

رندرینگ

در این دوره کاملترین سرفصل‌های آموزشی به صورت حضوری و آنلاین تدریس می‌شود. این دوره شامل ۳۰ جلسه سه ساعته است که علاوه بر آموزش آخرین ورژن نرم‌افزار راینو، آموزش پلاگین‌های تخصصی راینو از جمله Tspline ،Matrix، RhinoGold نیز در طول دوره انجام می‌شود. همچنین تکنیک‌هایی را می‌آموزید که عملکرد شما را در مدلسازی احجام پیچیده و پارامتریک بسیار بهبود می‌بخشد و به طور قابل توجهی سرعتتان در کار با راینو بسیار بالا می‌رود.

ضمناً در طول دوره مدلسازی روی انواع پروژه‌ها را شروع خواهید کرد که روند اجرای صفر تا صد یک اتومبیل، بنای معماری، و جواهرات را شامل می‌شود. این دوره متناسب با مباحث روز دنیا ارائه می‌گردد و به ‌عنوان یک میانبر واقعی می‌تواند وقت، انرژی و پول شما را صرفه‌جویی نماید. روش‌های منحصربه‌فرد و متدهای مدلسازی در این دوره را در هیچ دوره دیگری نخواهید یافت.

دوره پیش رو پروژه محور است:

برای اجرای ایده‌هایتان تنها یادگیری ابزار و تنظیمات یک نرم‌افزار به شما کمک نخواهد کرد اگر نتوانید یک حجم را مدلسازی کنید پس چگونه طرح‌هایتان را به صورت دیجیتالی و سه‌بعدی به نمایش در می‌آورید؟ در این دوره دانش‌پژوه، از جلسه ابتدایی درگیر کار عملی خواهد شد و تمرکز تنها بر روی مسائل تئوری نیست. انتخاب پروژه‌ها به گونه‌ای است که شما پیچیدگی و سختی انواع پروژه‌ها را تجربه نمایید و راه‌حل عبور از موانعی که ممکن است در حین اجرا با آن مواجه شوید را می‌آموزید.

ویژگی‌های پروژه محور بودن دوره:

برای هر دوره پروژه‌ای به صورت یکتا و منحصر به فرد تعریف می‌شود یعنی نه در ادوار گذشته اجرا شده و نه در کلاس‌های آینده استفاده می‌شود.

درک عمیقی از نرم‌افزار پیدا خواهید کرد.

از این پروژه‌ها می‌توانید به عنوان رزومه‌کاری خودتان استفاده نمایید.

برای قبول و بستن قرارداد پروژه‌های حرفه‌ای اعتماد به نفس پیدا می‌کنید.

هیچ یک از این پروژه‌ها ترجمه و کپی نیست و به همت استاد تهیه و تدوین شده است.

برای مشاهده ویدئو‌های آموزشی پروژه‌های زیر لطفا بر روی هریک از عناوین مورد علاقه کلیک نمایید

⚠️️ توجه کنید ! امکان دسترسی و مشاهده ویدئو‌های آموزشی این پروژه‌ها تنها در صورت ثبت‌نام در دوره، به صورت حضوری و یا آنلاین امکان پذیر است.

شیوه تدریس در دوره‌های حضوری و آنلاین راینو سروس تری دی:

زمان بندی در هر جلسه : ۸۰ درصد زمان هر جلسه اختصاص به آموزش استاد دارد. و ۲۰ درصد زمان به کرکسیون تمرینات هنرجویان و پرسش و پاسخ تعلق می‌گیرد.

تهیه ویدئو از روند آموزشی : حین تدریس از کلاس، فیلم آموزشی تهیه می‌شود. که در پایان همان جلسه این فیلم‌های ضبط شده از روند کلاس بر روی وب سایت (irancgc.com) در بخش دوره‌های آموزشی از منوی بالا وب سایت قسمت دوره راینو و صنعت خودرو‌سازی قرار می‌گیرد. ویدئو‌های کلاس به هنرجو کمک می‌کند تا تمام مفاهیم و ریزه‌کاری‌ها را جزء به جزء تا هر چند باری که نیاز دارد تکرار نماید و همین امر باعث فراگیری و تسلط بالا بر نرم افزار راینو خواهد شد.

در پایان دوره متوجه خواهید شد که این دوره بیش از حد انتظار برای شما مفید بوده است. البته! به شرطی که در یادگیری و پیشرفت مصمم باشید و نهایت استفاده را از آموزش‌ها داشته باشید.

سر فصل جلسات دوره راینو سروس

به علت حجم بالای مطالب آموزشی دوره و زیاد بودن عناوین جلسات، سرفصل‌های آموزشی در قالب فایل PDF قابل دانلود است. همچنین با مراجعه به انتهای صفحه نیز امکان مشاهده این سرفصل‌ها وجود دارد.

پیش نیازهای دوره راینو چیست؟

شما در این دوره به پیش‌نیاز خاصی احتیاج ندارید فرض ما بر این است که شما هیچ اطلاعاتی از این نرم‌افزار ندارید و راینو از مباحث مقدماتی تا فوق‌حرفه‌ای آموزش داده می‌شود.

شما به سیستم و لپ‌تاپ بسیار حرفه‌ای نیاز ندارید و یک سیستم معمولی در حد خوب هم می‌تواند نیاز شما را در این مرحله برآورده کند، می‌توانید قبل از شروع دوره با تیم فنی و واحد تخصصی سخت‌افزار مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران از طریق شماره واتس اپ ۰۹۰۱۴۸۶۶۶۳۸ و یا باشماره تلفن اختصاصی این واحد ۴۴۶۱۸۵۰۲-۰۲۱ تماس بگیرید و مشورت نمایید.

در صورت لزوم هر گونه پیش‌نیاز دیگری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در انتهای دوره می‌توانم چه‌ چیزهایی در رزومه‌ام بنویسم؟

آمادگی دارید تا به‌عنوان یک متخصص نرم‌افزار راینو تمام عیار در شرکت‌ها استخدام شوید.

می‌توانید پروژه‌های دانشگاهی، و تجاری خود را به سادگی اجرا نموده و کسب و کار شخصیه خودتان را شروع کنید.

مسیری برای شما باز شده که می‌توانید به سایر مشاغل مرتبط به زمینه سه‌بعدی وارد شده و مهارت‌های خود را ارتقا دهید.

✔ از طریق پروژه‌هایی که در طول دوره انجام داده‌اید یک رزومه حرفه‌ای دارید.

با ساختن یک پرتفولیو قدرتمند از نمونه‌های انجام داده شده در کلاس شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه‌های خارجی و یا یافتن شغل مناسب در خارج از کشور بالا ببرید.

اکنون به نقطه‌ای رسیده‌اید که باید دستاورد تلاش و زحمت خود را ببینید و شیرینی قدم گذاشتن به دنیای حرفه‌‌ای را بچشید. بسیاری از هنرجویان مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران پس از اتمام دوره مشغول به کار شده‌اند و توانسته‌اند در ماه اول درآمدی بیشتر از مبلغ دوره داشته باشند. قطعا این موقعیت برای شما هم اتفاق می‌افتد، اگر علاقه و تلاش کافی را داشته باشید و یک روش اصولی برای موفقیت خود انتخاب کنید.

مخاطبین دوره راینو

این دوره مناسب چه افرادی است؟

کسانی که به دنبال ماجراجویی در دنیای سه‌بعدی و ساخت احجام پارامتریک هستند.

کسانی که به ایده‌های پولساز خود ایمان دارند و تنها به دنبال یک ابزار قدرتمند جهت پیاده‌سازی آن هستند.

افرادی که به دنبال ارتقای کیفیت طرح‌های معماری خود هستند و می‌خواهند قیمت پروژه‌های طراحی خویش را افزایش دهند.

کسانی که قصد دارند به صنعت خودروسازی به صورت جدی وارد شوند.

کسانی که زمان کافی را دارند تا پروژه محور و طبق یک متد آموزشی استاندارد به یادگیری بپردازند.

افرادی که قصد دارند پس از مهاجرت در بهترین شرکت‌های معماری و یا کمپانی‌های ساخت اتومبیل طراحی کنند.

این دوره برای چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

کسانی که با معمولی بودن مشکلی ندارند و از زندگی و مهارت‌های خود راضی هستند.

کسانی که تمرکز و پشتکار کافی برای یادگیری ندارند.

کسانی که به دنبال ایجاد تحول در زندگی خود نیستند.

کسانی که هنوز اصرار دارند تا با روش‌های سنتی منسوخ شده به درآمد برسند.

کسانی که قصد ندارند ایده‌های ناتمامشان را به سرانجام برسانند.

اگر در این دوره شرکت نکنم چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

هیچ اتفاق و تغییری رخ نمی‌دهد و همه چیز همانطور که هست باقی می‌ماند! پشت سر هر انسان موفقی می‌توانید صدها انسان دیگری را پیدا کنید که در مسیر موفقیت گام برداشتند ولی به مقصد نرسیدند، و پشت سر آنها هزاران‌ انسانی هستند که فقط به موفقیت فکر می‌کنند ولی هیچ قدمی در این مسیر بر نمی‌دارند و پشت سر این هزاران نفر از این گروه افراد نیز میلیون‌ها نفر دیگر هستند که فقط رویای موفق شدن را دارند. این شمایید که باید تصمیم بگیرید جزء کدام دسته باشید.

آلبرت انیشتین می‌گوید: عجیب است که عده‌ای کارهای همیشگی‌شان را انجام می‌دهند و نتیجه‌ای متفاوت را انتظار دارند.

با امکانات پشتیبانی دوره آشنا شوید !

تمام دانشجویان حضوری و آنلاین پس از ثبت‌نام به سامانه پشتیبانی دوره دسترسی خواهند داشت.

پشتیبانی به ۶ روش صورت می‌گیرد:

امکان ارسال پیام عکس و ویدئو از طریق پیام‌رسان آنلاین سایت

پشتیبانی از طریق تلفن و داخلی مخصوص پشتیبان

ارتباط از طریق تلگرام با استاد و پشتیبان ویژه دوره

ارتباط از طریق واتس‌اپ با پشتیبان ویژه دوره

ملاقات حضوری با هماهنگی قبلی در موسسه با استاد و پشتیبان دوره به صورت نامحدود

اتصال به کامپیوتر دانشجو و بررسی مشکل

ارائه معتبرترین مدرک :

مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران با اعتبار ۲۰ ساله و برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی راینو امروز معتبرترین مدرک را برای این نرم‌افزار ارائه می‌دهد که مورد تایید برند‌های معتبر و فعال در حوزه کسب و کارهای دیجیتال سه‌بعدی است.

در انتهای دوره با رعایت نمودن شرایط زیر دانشنامه برای شما کاربران گرامی صادر می‌گردد:

۱- حد نصاب نمره قبولی ۱۰۰ درصد در آزمون کتبی حضوری 

۲- آزمون عملی ( اجرای تمامی تمرینات راینو مشخص شده سر کلاس از سوی استاد ) 

۳- اجرای ۲۰ پروژه که استاد در طول دوره حضور شما معرفی می‌نمایند و مهلت دارید در طول دوره خودتان در مدت ۵ ماه این پروژه‌ها را تحویل دهید.

۴- حضور مستمر در کلاس و نداشتن بیش از ۳ جلسه غیبت 

توجه بفرمایید برای عزیزانی که به صورت غیر‌حضوری از دوره بهره‌مند می‌شوند مدرک صادر نمی‌گردد.

سوالات متداول

برای شرکت در این دوره باید چه چیز‌هایی را بدانیم ؟

مباحث از پایه و به صورت گام به گام، آموزش داده خواهد شد. در حقیقت این دوره شما را از سطح مبتدی به حرفه‌ای خواهد رساند. نیازی به هیچ پیش‌زمینه و دانشی نیست. پس از صحبت با مشاوران دوره اگر پیش‌نیازی لازم باشد به شما تقدیم می‌شود.

این دوره کجا برگزار می‌شود ؟

این دوره به صورت حضوری در تهران در محل آموزشگاه برگزار می‌شود و دسترسی به ویدئو‌های آموزشی به صورت آنلاین از هر کجای ایران (و دنیا) امکان‌پذیر خواهد بود. بعد از برگزاری هر جلسه ویدئو‌ها بر روی سایت آپلود خواهند شد و در صورت وجود هر گونه سوال و مشکل با استاد و پشتیبان دوره در ارتباط خواهید بود.

با یادگیری مباحث این دوره، می‌توان متخصص شد؟

بله ، به شما تضمین می‌دهیم که نمونه مطالب این دوره آموزشی و مهارتی که کسب می‌کنید را در هیچ کجای ایران دریافت نخواهید کرد و در پایان شما به صورت کامل توان اجرای هر پروژه‌ای را خواهید داشت. تکالیف و تمرین‌های در طول دوره بر اساس برترین پروژه‌های واقعی و اجرا شده ارائه می‌گردد.

آیا قیمت این دوره مناسب است؟

مبلغ شرکت در این دوره کمتر از هزینه‌ای است که شما برای اجرای یک پروژه باید پرداخت نمایید با این تفاوت که با این آموزش می‌توانید هرچقدر پروژه که خواستید اجرا نمایید. در ضمن مبلغی که شما بابت این آموزش پرداخت می‌نمایید کم ریسک‌ترین سرمایه‌گذاری است که انجام می‌دهید، یعنی سرمایه‌گذاری روی خودتان. شما در این دوره نکات و تجربیاتی را خواهید آموخت که فقط در این دوره قرار دارد و اگر از آنها استفاده کنید خیلی سریع می‌توانید شروع به کسب درآمد کنید و حتی چندین برابر هزینه دوره را بدست بیارید. لازم است بدانید که فقط از همین دوره بیش از صدها نفر در شرکت‌های مختلف استخدام شده‌اند و هزینه دوره را در ماه اول استخدام خود بدست آوردند. هزینه‌ای که برای این دوره می‌پردازید یک سرمایه‌گذاری برای آینده شماست.

آیا شرکت‌کنندگان این دوره، آپدیت‌های بعدی دوره‌های آینده را دریافت می‌کنند؟

بله. تمامی شرکت‌کنندگان این دوره (چه به صورت حضوری چه آنلاین) فایلها و ویدئوهای دوره‌های قبلی و آینده را به صورت رایگان دریافت می‌کنند، و پس از ثبت‌نام در دوره دسترسی به بخش ویدئو‌های آموزشی که شامل هزاران ساعت آموزش از دوره‌های برگزار شده است به صورت مادام العمر باز خواهد شد.

من در حال حاضر در رشته‌ای غیر مرتبط به راینو شاغل هستم آیا می‌توانم در دوره شرکت کنم ؟

بله می‌توانید در جهت یادگیری مهارت جدید و یا توسعه کسب و کار سنتی خود در این دوره شرکت نمایید و به راحتی بازدهی کاری و درآمدی خود را چندین برابر نمائید.

آیا در شرکت‌های بزرگ از راینو استفاده می‌کنند ؟

بله فناوری نرم‌افزار راینو روز به روز رشد می‌کند و بیشتر مورد توجه شرکت‌های معتبر در دنیا و ایران قرار می‌گیرد.

آیا برای طراحی کفش، مبلمان و یا یک محصول صنعتی از راینو استفاده می‌شود ؟

یکی از بهترین نرم‌افزار‌ها در ارائه، طراحی و تولید کفش و هر محصول دیگری است.

مدرس دوره:

دارای بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه سه‌بعدی و انیمیشن و جلوه‌های ویژه

برگزارکننده دوره‌های بین المللی تری دی استودیو مکس و وی ری در اروپا

مدرس مورد تایید کمپانی Chaos Group

مدرس مورد تایید کمپانی Autodesk

درخواست مشاوره رایگان با استاد و پشتیبان دوره:

شما این فرصت را دارید، تا با شماره ۰۲۱۴۴۶۱۸۵۰۱ تماس بگیرید، و قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه استفاده نمائید و همچنین برای مشاوره با استاد و آشنایی با کلاس می‌توانید یک جلسه رایگان به صورت کامل سر کلاس حضور پیدا کنید که با نحوه آموزش آشنا شوید و اگر ابهاماتی در رابطه با دوره دارید برطرف نمایید.

اطلاعات دوره :

شروع دوره: در حال حاضر دوره به صورت آنلاین در دسترس است 

ساعات برگزاری: هر ساعت از شبانه‌روز امکان اتصال به سایت و استفاده از آموزش‌ها فراهم است

زمان دوره: ۱۰۰ ساعت + ۱۵۰ ساعت آموزش مکمل آنلاین

شهریه دوره: برای کسب اطلاع از شهریه دوره با شماره تلفن ۴۴۶۱۸۵۰۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید

مکان آموزش: مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

تلفن: ۰۲۱۴۴۶۱۸۵۰۱

جهت مشاوره رایگان و چگونگی ثبت‌نام در دوره حضوری و آنلاین با شماره ۰۲۱۴۴۶۱۸۵۰۱ تماس بگیرید


سر فصل‌های دوره و لیست عناوین آموزشی:

توصیف روند آموزش

✔ آشنایی با مطالب آموزشی دوره

توضیح روند اجرای ورکشاپ پیش رو بیان شیوه آموزش اینترفیس بررسی نحوه یادگیری آپشن‌های راینو

بیان مفاهیم فنی پیرامون نرم افزار

✔ آموزش نصب نرم افزار

✔ تفکیک تفاوت‌های موجود بین نرم افزارهای Rhino & 3Ds Max

بررسی پلتفرم و یا غیر پلتفرم بودن هر یک از نرم افزارها وجود امکانات و ابزارهایی در راینو به شکل پیش‌فرض نیاز به نصب پلاگینن برای در اختیار گرفتن ابزارهای ذکر شده در ۳Ds Max

✔ آشنایی اولیه با اینترفیس و امکانات UI نرم افزار

معرفی مسیرهای دسترسی به فرمان‌ها آشنایی با نحوه تکرار دستورات در راینو بیان کاربرد Prompt Window معرفی ابزارهای موجود در Toolbar آشنایی با عملکرد و کاربرد C Plane بررسی کاربرد آپشن تخت سازی اشیاء

✔ آشنایی با ابزار Transform در راینو

نحوه جا به جایی اشیاء در راینو شیوه ایجاد ایجاد جا به جایی طبق اندازه بررسی نحوه ایجاد Rotation در آبجکت‌ها استفاده از ابزار Scale

✔ معرفی کاربرد Template

آشنایی با نحوه ذخیره Template

✔ آموزش استفاده از واحدهای اندازه گیری مناسب

بررسی حالت Large در خلق اشیاء آشنایی با کاربرد استفاده از حالت Small در ساخت اجسام آموزش ایجاد تغییرات دلخواه در واحد اندازه گیری نرم افزار

✔ بررسی کاربرد منوی File

نحوه ایجاد یک فایل جدید در راینو آموزش باز نمودن پروژه‌ها در راینو بررسی کاربرد Import آشنایی با عملکرد Revert آموزش نحوه ذخیره سازی اطلاعات رندرگیری در راینو آشنایی با بخش Recent File آموزش ذخیره سازی به صورت Archive بررسی چگونگی ذخیره سازی به صورت Incremental نحوه ذخیره سازی آبجکت‌های انتخاب شده به تنهایی آشنایی با کاربرد Work session

✔ آموزش باز سازی کادر Options

ایجاد تغییرات لازم در کادر Options آشنایی با انواع Hot Keyهای نرم افزار بررسی کاربرد CTRL+Tab معرفی نحوه Hide و Unhide نمودن در راینو آموزش ایجاد Zoom Extend آموزش پنهان سازی اشیاء انتخاب نشده نحوه Pan نمودن در راینو ایجاد تغییرات لازم در تنظیمات Move آشنایی با مقادیر ریز سرعت ایجاد جا به جایی آشنایی با کاربرد Dimension

آشنایی با انواع توپولوژی‌ها

✔ معرفی انواع Curveها

آشنایی با CV Curveها معرفی Interpolate Curveها

آشنایی با تکنیک‌ها و ابزارهای NURBS Modeling

✔ آشنایی با پلاگین Power NURBS

✔ بررسی توانایی NURBS Modeling در راینو

اجرای پروژه مدلسازی خودرو R8

✔ بررسی ویژگی‌های ساختاری پروژه R8

بررسی ظرافت‌ها و جزئیات ریز ساختاری بیان ویژگی‌های موجود در مدلسازی خودرو بررسی احتمال وجود خطا در مدلسازی خودرو ایجاد درک از نیاز به اجرای پروژه به شکل By Layer

✔ آماده سازی فایل پروژه برای اجرای خودرو

استفاده از حالت Small برای مدلسازی خودرو بارگذاری فایل‌های مورد نیاز وارد نمودن تصاویر سه نما برای مدلسازی آماده سازی تصویر سه نما در فتوشاپ آموزش تعیین Grid برای پردازش تصویر سه نما آموزش جلوگیری از ایجاد خطای همپوشانی تصاویر استفاده از Toolbar نرم افزار

✔ آموزش مدلسازی سقف خودرو

مدلسازی کامل گلگیر به همراه تمام ظرافت‌های بصری

آموزش مدلسازی Diffuser سپر عقب خودرو

مدلسازی Diffuser سپر جلو

ساخت پترن درب خودرو

استفاده Extend در ساخت درب خودرو آموزش Blend نمودن قسمت بالایی درب به قسمت پایینی

✔ ساخت زیر بندی و محل قرارگیری چرخ‌ها

آموزش ایجاد محفظه‌ی قرار گیری چرخ‌ها

✔ اجرای بخش زیرین سپر عقب

استفاده از Trim در مدلسازی این بخش

✔ مدلسازی رکاب خودرو

✔ آموزش ساخت جلو پنجره R8

✔ ترسیم بدنه خودرو به همراه آموزش آپشن‌های مدلسازی

آشنایی با انواع مختلف Curveها آموزش تنظیم صحیح آپشن‌های Re Build Surface بررسی مفهوم Degree و تاثیر آن نحوه بازسازی مش ساخته شده بررسی عملکرد گزینه Re Build آموزش فعالسازی و غیر فعالسازی Sub-Objectها آموزش جا به جایی مستقیم Curve ساخته شده بر روی خطوط سه نما آموزش استفاده از Object Snap تنظیم CV Pointها در جهت قرارگیری Curve بر روی نقشه‌ی سه نما آشنایی با کاربرد گزینه‌ی Curvature Graph On آموزش اصلاح Curve ایجاد شده با کمک Curvature Graph On نحوه نمایش Gapها آموزش مماس سازی دو Curve آموزش فعالسازی Snap با استفاده از نگه داشتن کلیک موس تعیین محل قرارگیری هر CV به صورت مستقل و اختصاصی آموزش ایجاد Rotation بر روی Curveها آشنایی با کادر Selection Menu آموزش خلق Curve کاپوت خودرو آموزش قرینه سازی Curveهای ایجاد شده آموزش استفاده صحیح از خط مبنا نحوه برش زدن به وسیله‌ی ابزار Split استفاده از Split بر روی Pointها استفاده از گزینه‌ی Re Build آشنایی با خطاهای احتمالی حاصل از فعال بودن Snap نحوه فعال‌سازی Snap عمودی آموزش تولید پوسته به کمک Curveهای ایجاد شده آشنایی با عملکرد گزینه Zebra نحوه تغییر تانژانت پوسته‌های ایجاد شده به منظور ایجاد خطوط یکپارچه Zebra استفاده از ابزار Mirror به منظور بررسی با خط معیار آشنایی با عملکرد Iso در مبحث Curveها آموزش تنظیم صحیح Rebuild Surface Option اهمیت انتخاب متوالی پوسته‌ها برای تنظیم صحیح تانژانت آموزش رفع خطای احتمالی در ترسیم و خلق Surface و Curve آموزش مدیریت صحیح اتصال پوسته نحوه صحیح استفاده از کادر Match Surface آموزش Match نمودن دو Surface تشکیل دهنده کاپوت آموزش ایجاد جا به جایی بر اساس UV نرمال سطوح استفاده از Snap در حالت ۲.۵ بعدی آشنایی با نحوه ترسیم Curveها منطبق بر سطح مورد نظر بررسی خطای احتمالی هنگام انجام برش بر روی Surface ایجاد Match بینSurface و سه نما به کمک Helper آموزش نحوه اصلاح لبه‌های تیز معرفی عملکرد History آشنایی با مصارف استفاده از History آموزش استفاده از کادر Adjust Curve Blend استفاده از Solid در ساخت جلوپنجره

✔ آموزش مدلسازی چراغ خودرو به همراه مباحث فنی مربوطه

آموزش مدلسازی قاب چراغ به کمک CV Curveها آموزش ساخت بخش زیرین چراغ آموزش ساخت میله‌های زیر چراغ با مقطع بیضی مدلسازی محل قرارگیری چراغ

✔ آموزش مدلسازی اگزوز

استفاده از آپشن Trim به منظور برش زدن بر روی سطح سپر آموزش Blend به واسطه ایجاد سطح اتصال بین لوله اگزوز و سپر تکمیل اگزوز و حذف اضافات به کمک Extend

✔ مدلسازی سپر عقب

استفاده از آپشن Duplicate Edge در بخش زیر چراغ سپر عقب استفاده از Split Edge بر روی سپر آموزش حذف قسمت‌های اضافه‌ی مش با استفاده از Extend و Trim به کار گیری Blend به منظور اتصال دو قسمت از سپر به واسطه یک Curve ایجاد زیرچراغی عقب با مقطع بیضی شکل

✔ آموزش ساخت سقف و بدنه نیمه عقبی خودرو

اتصال سقف با بدنه به کمک Sweep و Blend آموزش اصلاح شکل Blending آموزش Chamfer نمودن لبه‌های قطعات بدنه آموزش نحوه تنظیم میزان Chamfer آشنایی با کاربرد Join نمودن Edgeها به منظور مدیریت بهتر معرفی آپشن Pipe و کاربرد آن در Blending لبه‌ی قطعات بدنه

✔ اجرای صندوق عقب

استفاده از Offset برای ساخت باله بر روی درب صندوق عقب آموزش اجرای باله صندوق عقب

✔ آموزش مدلسازی آینه بغل

استفاده از سه نما و انواع Curve برای ترسیم آینه بغل استخراج آینه بغل از طریق Extrude انجام گرفته بر روی Plane بهره بری از گزینه‌ی Trim در ایجاد فرم آینه بغل آموزش استفاده از Select Curve Network به منظور ایجاد سطح استفاده از Loft برای ساخت سطح آینه ایجاد فرم آینه بر روی Curveها با استفاده از Project تکمیل و حذف اضافات موجود بر آینه بغل ساخت دسته آینه به کمک آپشن Pipe استفاده از extend در محل قرارگیری دسته آینه بر روی بدنه

✔ آموزش مدلسازی توری، روی درب صندوق

استفاده از حالت Center Point برای هر یک از چشمه‌های توری آموزش استفاده از آپشن Array به منظور ایجاد کپی به تعداد مورد نیاز آموزش تنظیم مقدار کپی در جهت هر یک از محورها آموزش ایجاد Bend بر روی توری استفاده از Offset بر روی توری ساخته شده بررسی اهمیت انجام صحیح عمل Fillet بر روی توری ها آشنایی با مشکلات احتمالی در هنگام کار با Filet

✔ مدلسازی توری سپر جلو و عقب

آموزش ساخت توری آشنایی با نحوه Array نمودن چشمه‌های توری استفاده از Trim بر روی بخش زیر چراغ در سپر جلو آموزش جایگذاری توری ساخته شده

✔ آموزش طراحی و مدلسازی شیشه‌های اتومبیل

مدلسازی فرم شیشه به کمک Curveها ایجاد Offset برای فرم حاشیه‌ی شیشه

✔ اجرای Air Circulation برای موتور

آموزش مدلسازی دو سمت از هوا کش‌های موتور استفاده از Loft در مدلسازی Air Circulation

✔ آموزش مدلسازی چراغ جلو به همراه تمام جزئیات

آموزش مدلسازی فرم شیشه‌ی چراغ ایجاد قاب اصلی چراغ استفاده از Loft برای بستن دور قاب ساخته شده استفاده از Split Edge به منظور ایجاد لبه‌های چراغ تعیین Position و Curvature برای چراغ استفاده از Pipe و Trimبرای بستن دو لبه چراغ آموزش تیز سازی گوشه‌ی انتهایی قاب Light استفاده از گزینه‌ی Blend در لبه پایینی قاب چراغ ایجاد لبه‌های صحیح گرد شده به کمک Match مدلسازی فرم داخلی قاب چراغ خلق فرم عدسی و Light ایجاد Standard Light مدلسازی فرم آینه داخل قاب Light استفاده از یک کره به عنوان عدسی ایجاد فرم بیضی شکل برای شکل دهی عدسی Light تخصیص متریال‌های شیشه و فلز بر روی چراغ مدلسازی قطعه بازتاب نور برای Light مدلسازی LED Lightهای موجودر در سیستم Day Light

✔ آموزش مدلسازی قاب چراغ عقب

ساخت شیشه و قاب اصلی Light آموزش ایجاد آینه درونی قاب چراغ آموزش ساخت فرم چراغ‌های خطر خلق فرم کشیده چراغ‌ها به کمک Extend آموزش حذف اضافات به وجود آمده هنگام ترسیم Curveهای تشکیل دهنده‌ی چراغ‌ها

✔ آموزش کامل طراحی لوگو R 8 و لوگو Audi

استفاده از Pipe و Trim در گرد سازی لبه‌های لوگو تخصیص متریال مناسب با تصویر آرم R8 آموزش شیوه نمایش در هم رفتگی حلقه‌های Audi الصاق آرم Audi بر روی بدنه و جلو پنجره‌ی خودرو

✔ آموزش ساخت دستگیره‌ درب

استفاده از گزینه‌ی Boolean برای به وجود آوردن محل قرارگیری دستگیره درب آموزش مدلسازی جای دست پشت دستگیره درب آموزش ساخت جای کلید بر روی دسگیره استفاده از Loft به منظور ایجاد جای کلید

✔ آموزش ساخت درب باک خودرو

استفاده از Curveها و اعمال Offset به منظور به دست آوردن فرم دایره‌ای درب باک مدلسازی آرم R8 بر روی درب باک آموزش ایجاد Fillet صحیح بر روی درب باک اعمال Extrude بر روی درب باک آموزش رفع خطای احتمالی در هنگام fillet نمودن اختصاص متریال فلز مناسب به آبجکت ساخته شده

✔ آموزش مدلسازی چرخ‌ها و انواع ادوات موجود بر روی آن‌ها

استفاده از دو Curve برای ایجاد Ring آموزش ایجاد دیسک ترمز به همراه تمامی پیچ‌های اتصال مدلسازی لنت و سیستم ترمز خودرو شبیه سازی فرم پیچ‌ها و مهره‌های به کار رفته در دیسک خودرو ترسیم باله‌های رینگ آموزش مدلسازی سیستم لنت آموزش مدلسازی فرم شیارهای لاستیک‌ها مدلسازی رینگ و پیچ‌های اتصال تکمیل مدلسازی رینگ و حذف اضافات

267 دیدگاه‌ها

 1. ببخشید توی سرفصل ها یه گزینه ای هم بود برای آموزش طراحی لوگو
  میخواستم بدونم آیا با این آموزش میتونیم لوگو سه بعدی هم بزنیم؟

  • با سلام و احترام
   دوست عزیز این آ»وزش تکنیک های ساخت لوگوی سه بعدی در نرم افزار راینو را در بر نگرفته اما شما میتوانید با استفاده از این دوره و تکنیک های مدلسازی فراوانی که در آن عنوان شده و البته با ایده پردازی فردی خود اقدام به ساخت لوگوی سه بعدی در این نرم افزار نمایید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 2. سلام استاد
  خسته نباشید
  برای یک پروژه ای اگر لاز باشه میتونیم جریان داشتن آب رو بر روی سطح بدنه یک خودرو نشون بدیم؟
  پلاگین خاصی نیاز داره؟

  • با سلام و احترام
   خیر برای این موضوع میبایست با استفاده از راینو طراحی و مدلسازی بدنه خودرو را به اتمام رسانده و سپس آن را وارد نرم افزار دیگری مانند تری دی مکس کنید تا با استفاده از پلاگین Real Flow حالت مورد نظر را بر روی بدنه خودرو ایجاد فرمایید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

  • با سلام و احترام
   بله در این دوره آموزشی برای طراحی بدنه خودرو مبحثی خدمت شما تدریس خواهد شد که با استفاده از آن ها بتوانید به صورت کامل مش هایی با حفظ یکدست بودن فرم و جهت آن ها ایجاد نمایید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 3. با عرض سلام و احترام خدمت شما
  خواستم از بابت توانمندی هایی که بعد از دیدن این آموزش به دست میاریم سوال کنم
  و اینکه بدونم آیا برای تولید قطعات صنعتی هم میتونه مفید باشه برام؟
  ممنونم

  • با سلام و احترام
   با توجه به تکمیلی بودن آموزش های این دوره شما میتونید با دیدن آموزش های اون اقدام به طراحی انواع قطعات صنعتی و یا حتی قطعاتی مثل بدنه خودرو که از در رابطه با Reflect از حساسیت بالایی برخوردار هستند بفرمایید
   اما در خصوص شبیه سازی فیزیکی نرم افزار تری دی استودیو مکس رو خدمتتون پیشنهاد میکنیم
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 4. سلام استاد
  این ماشینی که طراحی کردین توی راینو رو میخواستم بدونم تغییرات سلیقه ای میشه توی طراحیش اعمال کرد؟

  • با سلام و احترام
   بله چراکه نه
   منتها دقت داشته باشید که حتماً زاویه بین درب ها و Reflect بدنه به شکل صحیح صورت بگیره
   به غیر از این موضوع شما میتونید توی خیالی از قسمت های مختلف از طراحی به روز تر این خودرو که تغییرات بسیاری کرده استفاده بفرمایید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

  • با سلام و احترام
   در حال حاضر به دلیل وجود محدودیت های کرونایی کلاسهای حضوری هم به شکل آنلاین و برخط در حال برگزاری هستند
   لذا در خصوص کسب اطلاعات پیرامون برگزاری این دوره لطفاً با شماره ۰۲۱۴۴۶۱۸۵۰۱
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 5. سلام
  بنده تا حدی با راینو کار کردم
  اما همیشه مشکل یکی کردن سطوحی که در امتداد همدیگه هستن رو داشتم و دارم
  میخواستم بپرسم که آیا در این دوره این موضوع رو به صورت دقیق آموزش دادین؟
  چون توی سرفصل ها دیدم برام سوال پیش اومد
  با تشکر

  • با سلام و احترام
   بله در این ورکشاپ به دلیل وجود سطوحی که در امتداد هم قرار دارن و لزوم مماس و هم سو بودن Normalهای اون ها به دلیل وجود Reflect موضوع عنوان شده به صورت کامل و ساده شده تدریس گردیده است
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 6. دوره ای بسیار حرفه ای و کاربردی !
  خودم به شخصه اولین بار بود که با راینو کار میکنم اما بعد از اتمام دوره کاملا تسلط داشتم و هر چیزی رو میتونم به راحتی مدل کنم
  ممنون از استاد عزیز

  • با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز و ارزشمند
   از پیام خوبتون تشکر میکنیم و امیدواریم که دوره راینو برای شما مفید واقع بشه
   استاد هم خدمتتون سلام ویژه ای رسوندن و براتون آرزوی سلامتی و موفقیت کردن
   مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 7. سلام
  خسته نباشید
  برای مدلسازی این خودرویی که در آموزش ها وجود داره آیا باید اطلاعات فنی خاصی داشته باشیم؟
  و اینکه آیا برای این دوره پیش نیازی هم تعریف شده ؟

  • با سلام و احترام
   برای مدلسازی خودروی Audi R8 نیاز به داشتن هیچگونه اطلاعات فنی در زمینه طراحی خودرو نخواهید داشت و هر چه را که نیاز خواهید داشت در همین دوره آموزشی به شما آموزش داده میشود
   در خصوصو سوال دوم باید خدمت شما عارض شم که برای یادگیری راینو هیچ پیش نیازی وجود ندارد اما برای کار با اینترفیس این نرم افزار بهتر است که تا حدودی با محیط کاربری نرمافزار های طراحی مهندسی و سه بعدی آشنا باشید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 8. سلام عرض میکنم خدمت شما
  میخواستم بدونم آیا برای طراحی کانسپت خودرو ها و ایجاد رزومه هم مطالبی رو عنوان میکنید در این دوره ؟
  و اینکه در رابطه با Template راینو هم عناوین آموزشی دارین؟

  • با سلام و احترام
   در خصوصو مفاهیم و اسول طراحی خودرو در این دوره مطلب تکنیکی و آکادمیکی عنوان نخواهد شد اما شما با اجاری این پروژه از اصول زیبایی شناختی و رعایت ظرافت در طراحی و مدلسازی خودرو مطلع شده و میتوانید موضوعات تجربی کسب شده در اجرای پروژه را برای ایجاد رزومه به کار بگیرید
   و اما در خصوص Template در راینو تمامی موضوعات مربوط به این عنوان آموزشی تدریس شده و جای خالی ای برای به وجود آمدن خلاء آموزشی برای هنرجویان باقی نمانده است
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 9. سلام استاد خیلی ببخشید برای تغییر پیوت پوینت با عدد بر روی یک حجم مدلسازی شده از چه گزینه ای میشه استفاده کرد؟

 10. سلام ببخشید من موقع خروجی گرفتن برای تری دی مکس از توی راینو از فرمت fbx استفاده میکنم ولی در حالی که کمترین پالیگان رو توی راینو دارم وقتی میارم آبجکت رو توی تری دی مکس خیلی تعداد پالیگان های زیادی داره
  راهش چیه که بتونم این تعداد پالیگان رو کم کنم؟

 11. سلام خسته نباشید استاد
  ببخشید من میخوام از توی راینو مدلسازی هایی رو که انجام دادم ذخیره کنم و برای یه سیستم دیگه بفرستم منتها وقتی با فرمت DSWG ذخیره میکنم اونجا چون راینو نداره نمیتونه بازشون کنه و وقتی هم که برای ۳Ds Max سیو میکنم PDF ذخیره میشه
  میخواستم ببینم راهی هست ما به هدفمون برسیم؟

 12. با همه احترامی که برای شما و راینو قائلم ولی نرم افزار به درد به خوری نیست
  من فک میکنم اصن هیچی به پای تری دی مکس نمیرسه
  بقیه چرته 😉

  • با سلام و احترام
   نظر شما کاربر عزیز محترم هستش امام قیاس بین این دو نرم افزار کار درستی نیست چراکه هر کدوم در زمینه ای خاص دارای قابلیت ها و ابزار و امکانات مفیدی هستند که دیگری در مقابل اون واقعاً ضعیف به شمار میاد
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 13. سلام استاد خسته نباشید
  خیلی ببخشید میشه لطفاً راهنمایی کنید که چرا وقتی توی نمای Prespective هستم نمیشه روی جهات مختلف بترسیماتی رو انجام بدم؟
  ممنون

 14. سلام
  ببخشید من نیاز دارم Selction انجام شده رو لاک کنم که نپره با کلیک نا به جا
  اما گزینه لاک فقط آبجکت رو فریز میکنه و قابل انتخاب نیست دیگه
  راه دیگه ای وجود داره؟

 15. سلام استاد
  من یک صفحه ای رو انتخاب کردم و وقتی Ctrl رو میگیرم اون edge بالا نمیاد و فقط خود Gumball میاد بالا
  مشکل از چیه؟

  • با سلام و احترام
   خیر چراکه تری دی مکس در زمینه Polygon Modeling و شبیه سازی فیزیکی و متریال دهی دارای قدرت اجرایی بالاتری میباشد و کیفیت بالاتری را خلق مینماید
   در ضمن مقایسه بین یک نرم افزار پلتفرم مانند تری دی مکس و یک نرم افزار Non Platform مثل راینو به هیچ وجه درست نیست
   اما بلد بودن هر دو نرم افزار دست شما را در مدلسازی باز تر مینماید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 16. سلام ببخشید چوری میتونم گامبال رو هم راستا با حجمی که ساختم بکنم؟ البته در حالی که حجم توی محور مختصات چرخیده باشه

 17. سلام
  من وقتی یک ویو رو باز میکنم و برمیگردم به نمایش چهار ویو به غیر از پرسپکتیو بقیه سیاهن باید چیکار کنم درست بشه؟
  ممنون

  • با سلام و احترام
   لطفاً در صورت آپدیت بودن نسخه درایور کارت گرافیک خودتون با پشتیبانی به شماره ۰۲۱۴۴۶۱۸۵۰۳ تماس حاصل نمایید
   در غیر این صورت با سرچ نمودن مدل کارت گرافیکتون از داخل اینترنت نسخه به روز اون رو نصب بفرمایید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

  • با سلام و احترام
   قبل از تبدیل به حجم میتونید با استفاده از Fillet کناره های کار رو نرم کنید
   بعد از اینکه به حجم تبدیل کردین هم میتونید با استفاده از Fillet Edge و یا Fillet Surface نتیجه مطلوب رو به دست بیارید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 18. سلام استاد
  به یه مشکل خیلی مریض بر خوردم
  وقتی با استفاده ازی sweep 1 به میخوام ریل درست کنم پروفیلی که در نظر دارم میچرخه و اون شکلی که میخوام در نمیاد باید چیکار کنم نچرخه؟

  • با سلام و احترام
   در این حالت بهترین راه اینه که یک کپی از ریل مورد نظر بگیرید، اونو Project بفرمایید بر روی یک صفحه تا Planer بشه سپس Record history رو روشن کنید و Sweep 1 رو انجام بدین، بعد از این مراحل Controller Pointهای مسیر Planer شده رو جا به جا کنید و در محل مورد نظر فرار بدید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 19. سلام موقع بولین کردن قاشقی ستون ها به جای این که قسمتی از شی رو کم کنه اون بخش اضافه رو نگه میداره
  چیکارش میتونم کنم؟

 20. سلام
  در راینو یه شکلی رو طراحی کردم میخوام بر اساس مساحت تغییرات Scale رو روش انجام بدم
  میشه راهنمایی کنید چجوری ممکنه؟

 21. سلام
  من تو حالت پرسپکتیو تنها توی دو بعد میتونم خط رسم کنم کلاً توی محور Z چیزی ایجاد نمیشه باید چیکار کنم؟

 22. سلام خسته نباشین
  من وقتی میخوام برنامه رو نصب کنم پیام میده میگه یکی از فایل هایی که ریپلیس میشن رو نمیتونه جایگزین کنه
  لطفاً راهنمایی کنید
  ممنون

  • با سلام و احترام
   این ارور به دلیل روشن بودن آنتی ویروس سیستمتون هستش که قبل از انتقال فایل مورد نظر اون رو به عنوان یک ویروس شناسایی و حذف میکنه
   اتصال به اینترنت و آنتی ویروس رو غیر فعال بفرمایید مشکل برطرف میشه
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 23. سلام …من یه سوالی داشتم…مدل نشون دادن احجام (.gosted.shade.render..)انگار تو راینوی من فعال نیست باید چیکار کنم؟…همه احجام رو وایر فریم نشون میده…و یه سوال دیگه هم اینکه… صفحه یا خط که میکشم نشون داده نمیشه ولی وجود داره…انگار یه چیزهایی فعال نیست…ممنون میشم اگه جوابم رو بدین…
  تشکر

  • با سلام و احترام
   میتونید توی نوار command حالت نمایش مورد نظرتون رو سرچ کنید و در مورد خطوط که به نمایش در نمیان اگر در حالت رندر باشه یک cplane براساس بقیه احجام موجود تو صفحه تعریف میکنه و خطوط و صفحات زیر اون رو نمایش نخواهد داد.
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 24. سلام استاد
  ببخشین با چه دستوری میتونیم چند تا سورفیس رو که دایرکشنای متفاوتی دارن دایرکشن هاشون رو هم جهت کنیم

 25. سلام استاد
  من خروجی fbx میگیرم کارم توی راینو که به مش تبدیلش کردم خیلی ادج های کمی داره ولی توی مکس که میاد مش ها و ادج ها خیلی خیلی زیاد میشن
  مشکل کجاست به نظر شما

 26. سلام وقتی تو راینو مدل میکنم و میبرم تو ممس که متریال بدم بعضی از پولیگان ها نیاز به Flip شدن دارن ،چطور میتونم کاری کنم تا این دیگه نیازی به فیلیپ مردن نداشته باشه

 27. استاد یه سوال
  میگم این امکان هست که ما به یه ساختمون یا کلا یه صحنه رو تو راینو با ویری متریال بدیم
  آیا اون متریال های ویری بعد از انتقال فایل راینو به مکس خونده میشن
  مثلا تو راینو با ویری متریال بدیم بعد توی مکس منتقلش کنیم و آبجکت گذاری کنیم

 28. سلام
  من یه حجمی رو مدل کردم ولی سنگین شده و وقتی میخوام اکسپورت ۳dsبگیرم نمیشه هنگ میکنه آیا راه حلی هست برای سبک تر کردنش
  چون مدل فرمی کرو هستش و نرمه نمیشه خلی یتعداد پولیگان هارو کم کنم و روی نرمال اکسپورت میگیرم

 29. به نظر من که یاد گرفتن این نرم افزار بیخودی وقت هدر کردنه
  تهش که چی همش توی دنیای مجازیه
  اخرش واقعاً هیچی نساختی

 30. ببخشید در حضور استاد من پاسخگو هستم
  من راستش میخوام فایل راینومو ببرم مکس، ازش dwg solid میگیرم. حالا اگه راه حل بهتری هست نمیدونم ولی من این مدلی کارم راه میوفته

 31. دوستان سلام
  از راینو میخوام خروجی بگیرم برای مکس – با توجه به اینکه مکس mesh میشناسه. فرمت های export هم رعایت میکنم ولی زمانی که داخل مکس باز میکنم . سطوح رو نمیشناسه
  مشکل از چیه ؟

 32. سلام استاد ما رو یادتون هست با اکبریان و نصیریان کلاس راینو میومدیم ؟
  من بیژنم
  خیلی دلم براتون تنگ شده استاد
  ایران هستین بیام پیشتون به یاد اون قدیما که بعد از کلاس میرفتیم بام والیبال بازی میکردیم ؟
  مشتاق دیدارتون بیژن مرعشی

 33. میخوام رمپ بسازم
  و با move کردن سطح شیبدار درس بشه
  سطح ساخته میشه ولی این صفحه همراهش هست
  و موقع پاک کردنش رمپ هم پاک میشه

 34. سلام، صفحه ای که از راه curve extrude درست شده رو به ۸۰ قسمت افقی میخوام تقسیم‌کنم. ( مثل یه پنجره ای که از سقف تا کف‌ رفته بدون قسمت وسطی). چرا وقتی Rebuild رو‌ میزارم روی ۸۰:۱ چیزی نمیبینم. فقط ۸۰:۲ خودشو‌ نشون میده.

 35. یه سوال دیگه
  توی نمای پلان دستم خورده رفته تو پرسپکتیو
  چجوری دقیق برمیگرده رو. پلان؟
  ینی همون نمای پلان شده پرسپکتیو نه اینکه رفته باشم پرسپکتیو

 36. سلام استاد دو تا مطلب بود
  یکی اینکه پاپ آپ رو از کجا میاوردیم توی صفحه
  دو اینکه یه حالتی بود توی راینو توی پرسپکتیو تو هر حالتی میرفتیم میشد توی اون نما ترسیم کردیم بدون اینکه توی اون نما رفته باشیم
  این حالت از کجا فعال میشد

  • با سلام و احترام
   شما میتونید از طریق تماس با شماره ۰۲۱۴۴۶۱۸۵۰۱ اقدام به دریافت اطلاعات دقیق برگزاری کلاس های حضوری کنید و برای ثبت نام در دوره حضوری جای خودتون رو رزرو کنید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 37. من نیاز دارم selection خودم رو لاک کنم که نپره با کلیک نابه جا، و لاک ابجکت رو فریز می کنه و قابل انتخاب نیست!

 38. ممنون، بله اون رو دیدم اما فقط اجسام رو نسبت به یک جهت Align میکنه. من دنبال چیزى بودم که بتونم مثل مکس مثلاً پایین یک جسم رو به بالاى یک جسم دیگه Align کنم. مثل وقتى که میخوایم چیزى رو روى میز قرار بدیم

 39. سلام، دستورى توى راینو هست که کار دستور Align در مکس رو انجام بده؟
  خود Align رو تایپ کردم اما نتونستم نتیجه اى شبیه به مکس رو ازش بگیرم

  • با سلام و احترام
   بله. روی ایکون قفل کلیک کنید بعداز انتخاب ابجکت. مثل گزینه ی freeze در مکس عمل میکنه
   یا اینکه میتونید به یک لایه مجزا ببرید و،اون لایه رو قفل کنید و دیگه تکون نمیخوره
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 40. سلام، لبه یک صفحه رو‌انتخاب کردم و وقتی CTRL رو نگه میدارم، اون edge بالا نمییاد و‌ فقط خود gumball میاد بالا. مشکل از چیه؟

 41. سلام …استاد
  سوالی داشتم و اون اینه که میشه یک آیکون توی راینو به عنوان پاک کن تعریف کرد یا خود نرم افزار داره و من نتونستم پیدا کنم؟

  • با سلام و احترام
   از delete استفاده کنین. چرا دنبال آیکن هستین.
   باید کیبورد بیس کار کنید
   کار کردن با آیکن به جز مواردی که دستور شورتکات نداره درست نیست و سرعت شما رو میگیره
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 42. آقا من چقدر این راینو رو‌دوست دارم
  حس میکنم مکس و کد یاد گرفتم برای الان که از راینو راحت و بهتر استفاده کنم

  دم شما گرم

  • با سلام و احترام
   هیچ وقت هیچ نرم افزاری جایگزین دیگری نمیشه
   بسته به نیاز شما و کاری که دارین باید انتختب کنین
   ولی نکته اینه که هیچ وقت نباید به یک نرم افزار بسنده کنین
   قطعاً هر چه قدر دامنه دانشتون بیشتر باشه دستتون هم توی طراحی باز تر خواهد بود
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 43. سلام ، با کلید F10 کنترل پینت ها روشن میشه ولی وقتی دوباره F10 رو میزنم خاموش نمیشن و باقی میمونن و مجبورم دستور Point off رو بنویسم ، کلید میانبری برای خاموش کردنشون نیست ؟

 44. من تو راینو مدل کردم حجمم رو الان بردم تو مکس ولی لایه هام کلا تبدیل به POLY GON شدن و سخت میکنه متریال دادن رو
  چیکارش باید بکنم؟

 45. سلام ، من هر کار می‌کنم گرید های روی سطوح خاموش نمیشن ، روی shade میزنم حذف میشن باز به محض کلیک روی صفحه برمیگرن
  کسی نمی‌دونه ؟ راهنمایی کنه

 46. سلام و عرض ادب
  ببخشید. فایلی رو در راینو از همکاران کار کردن. حالا با فرمتDXFخروجی گرفتن و وارد مکس که میکنم کاملا splineهست . و حالت نمایش کاملاwirframe
  ممنون میشم راهکاری بدید

 47. سلام خسته نباشید.
  ببخشید استاد راینو میتونه مقطع بزنه و خروجی بده؟ یعنی مثل رویت خطوط پله یا در که دیده میشه رو هم نشون بده؟ یا باید از arq استفاده کرد؟

 48. سلام وقت به خیر
  موقع رسم مستطیل برای اینکه با اندازه مشخص رسم شه همونطور که استاد گفتن اول طول یه ضلع رو نوشتم بعد علامت (و فارسی رو کیبورد رو گرفتم)و بعد اندازه ضلع دوم رو وارد کردم (اینجا ابعاد ۳ در ۲ رو وارد کردم) حالا وقتی مستطیل رسم میشه نتیجه خیلی بزرگتر از مقداریه که وارد کردم(برای نمونه یه خط ۳ در ۲ رو داخل دایره هست) و مستطیل رسم شده هم کنارشه که خیلی بزرگتر از ابعاد وارد شدس راه حلش چیه دوستان؟

 49. سلام من راینو ۶ رو نصب کردم یکی از صفحه ها سیاه هست و فرمان ها هم کار نمیکنه .فعال سازی هم کردم
  لطفاً راهنمایی کنید
  ممنون

 50. سلام
  ببخشید میخواستم بپرسم آیا بعد از وارد کردن بلوک ها از اتوکد امکانش هست که اونا رو Extrude کنیم و تبدیل به پلن بشن؟

  • با سلام و احترام
   دوست عزیز شما میتونید به راحتی از آموزش های دوره به صورت آنلاین استفاده کنید و از پشتیبانی کامل به صورت آنلاین، تلفنی و یا حتی any desk برخوردار بشید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 51. استاد خسته نباشید
  من هنوز به راینو مسلط نیستم و تازه واردم .
  میخواستم بدونم میشه گره های اسلامی رو روی جداره یه دیوار گرد کار کرد؟

 52. سلام. ببخشید من هر نوع ccurve که میکشم ، نفطه های روی اون رو دیگه نمیبینم و در دسترس نیستن که بتونم ویرایشی انجام بدم. علتش چیه؟
  اسنپ هم فعاله.

 53. سلاااااام
  چه دورانی داشتی موقع کلاس راینو
  یادش بخیر واقعا استاد هر دفه یه چیز اضافه تر در مورد زندگی بهمون یاد دادن
  با بچه ها که وایمیستادیم برای آنتراک چه کیفی میداد توی کل هفته اینقدر که توی کلاس خوش میگذشت شاد نبودیم
  مرسی از استاد
  ممنون از بچه های آموزشگاه
  دمتون گرم یه دونه اید
  مخلص شما کیارشم

  • سلام کیارش عزیز خیلی خوشحال شدیم پیامتو دیدیم
   استاد بهت سلام رسوند و گفت که هر وقت تونستی بیای آموزشگاه دوباره همو ببینیم ما جدای از استاد و شاگردی با هم رفیقیم
   ارزوی سلامتی و موفقیت برات داریم از ته دل
   هر جا هستی شاد باشی
   پیش ما هم بیا

 54. سلام. من دیشب راینو نصب کردم.
  همون اول کار هنگ میکنه میپره بیرون. توی تنظیماتش هم روی گرافیک داره بود میشه.مشکل از چیه؟

 55. سلام در هنگام کار با نرم افزار نوشته ها مثلا مثل x وy وz یا منوها و … همه ناقص دیده می شوند. واضح نیستند چرا؟

 56. سلام من حس میکنم دستم به یک سری از دکمه ها خورده ویک سری دستورات اذیت میکنه وقت اجرا ایا دستوری هست به حالت پیش فرض برگردونیم?

 57. سلام
  بنده آموزش راینو رو شروع کردم منتها یه مشکلی دارم نقاط و هرچیزی که بخوام جابه جا کنم گیزمو ندارم .چه کاری باید انجام بدم گیزمو بیاد؟
  ممنون

 58. استاد سلام من یک مشکلی دارم وقتی رچ حالت shade میزارم تم کارو هیچکدوم از curve هادیده نمیشه ولی،وقتی وایرفریم هست تمام خطوط مشخصه

  • با سلام و احترام
   درباره استفاده از راینو پیشنهاد میشه همیشه ورژن یکی مونده به آخر رو برای کار انتخاب کنید تا باگ ها و خطاهای احتمالی نرم افزار خودشون رو نشون داده باشن و شما رو قافل گیر نکنن
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

  • با سلام و احترام
   در خصوص تفاوت بین وی ری راینو با مکس باید خدمتتون اعلام کنم که موتور رندرها در هر صورت از قوانین فیزیک استفاده میکنن و قوانین فیزیک هم همه جا یکسان هستند بنا بر این به غیر از تفاوت اندکی که توی اینترفیس ممکنه بهش بر بخورید تفاوت بنیادینی وجود نخواهد داشت
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 59. سلام
  ببخشید در مورد انتقال آبجکت ها از راینو به تری دی مکس میشه راهنمایی کنید؟
  بنده زمانی که از راینو برای تری دی مکس آبجکتی رو میبرم از حالت نرم در میاد و با کسی فیس به صورت شکسته شکسته دیده میشه
  ممنون

  • با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز و گرامی
   همزمان با روند آموزشی دوره و انجام تمارین شما قادر به استفاده از امکانات مورد نیاز خودتون خواهید بود و به راحتی میتونید در هنگام گذراندن دوره هم اقدام به مدلسازی احجام دلخواه خودتون بفرمایید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید