دوره آموزش اتوکد

در این دوره چه می‌گذرد؟
ویژگی‌های منحصر به فرد دوره اتوکد چیست؟
مخاطبین دوره چه افرادی هستند؟
امکانات دوره کدام است؟
آیا بعد از دوره می‌توانم وارد بازار کار شوم؟
آیا در این دوره مدرک معتبر ارائه می‌شود؟
آیا امکان مشاوره رایگان با استاد وجود دارد؟
پشتیبانی در این دوره چگونه است؟
شیوه تدریس در دوره‌های حضوری و آنلاین چگونه است؟
آیا دوره پیش رو پروژه محور است؟

سر فصل جلسات دوره چیست؟
سوالات متداول
لیست پروژه‌های دوره و مشاهده ویدئو‌های آموزشی 🔥

مدت زمان مطالعه : ۱۵ دقیقه

دوره دو ماهه آموزش جامع اتوکد

اگر دانشجوی معماری، عمران و یا فعال صنعتی هستید! اما هنوز برای ترسیم نقشه به فرد دیگری نیازمندید؟ حضور در این دوره آموزشی می‌تواند به شما کمک کند تا در کمترین زمان دقیقترین مدارک و نقشه‌ها را طراحی نمایید. در دوره پروژه محور اتوکد، ۱۰ هفته نتیجه بخش را می‌گذرانید که از فوت و فن‌های نرم افزار اتوکد پرده‌برداری می‌شود.

چرا باید در این دوره شرکت کنم؟

چون در گوگل میلیون‌ها بار نرم‌افزار اتوکد جستجو می‌شود این حجم بالای سرچ یعنی نیاز بازار کار به اتوکد.

۶۵% از معماران (مخصوصاً قدیمی‌ترهای صنعت ساختمان) بدون داشتن مهارت ترسیم نقشه‌ با اتوکد، از گردونه رقابت در حوزه ساختمان خارج شدند و به اجبار کسب و کارشان را تعطیل کردند.

۹۰% از طراحانی که از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند اذعان داشتند، امکان ترسیم سرعتی و توانایی پیاده‌سازی جزئیات توانسته است میزان کیفیت پروژه‌ها و رضایت مشتریان را چندین برابر نسبت به حالت ترسیم دستی بالاتر ببرد.

امروز تقریباً همه افرادی که قصد دارند به دنیای معماری و طراحی داخلی قدم گذارند یادگیری اتوکد را از الزامات موفقیت در این راه می‌دانند:

پس برای جذب و ارتباط موثر با مشتری، امکان فعالیت در بازار به طور مستقل، شرکت در مسابقه‌های معماری، اجرای ساختمان‌های بی‌نقص و ارائه نقشه و طراحی و … باید مهارت نرم‌افزاری خود را افزایش دهید.

آیا هنوز می‌خواهید به شکل سنتی فعالیت کنید. و یا قصد دارید شماره یک حرفه خود باشید!!!!

ویژگی‌های منحصر به فرد این دوره:

✔ آموزش کاربردی و مهارت محور:

مطالب این دوره در ۶۰ ساعت به صورت کارگاهی و مهارت محور ( نه صرفاً تئوری و دانشگاهی ) در بازه زمانی نزدیک به ۳ ماه ارائه می‌گردد.

✔ بهبود مهارت‌های کلیدی:

دست‌یابی به مهارت نیاز به راهنمایی هدفمند دارد، از این رو جلساتی در طول دوره به صورت ورکشاپ و پروژه‌ای برگزار می‌گردد که زیر نظر استاد به ترسیم و طراحی انواع پروژه‌ها به صورت ۰ تا ۱۰۰ در اتوکد می‌پردازید.

✔ ارائه محتوا و تکنیک‌های به روز و اختصاصی :

تمام مطالبی که در این دوره آموزش داده می شود، هم اکنون توسط شرکت‌های معتبر معماری مورد استفاده قرار می گیرد. مفاهیم بر اساس ضوابط و مقررات سال ۹۹، سازمان نظام مهندسی کشور ارائه شده است.

✔ بیان مفاهیم و اصول ترسیم نقشه‌های معماری از مقدماتی تا حرفه‌ای

برای ورود به بازار کار نیاز دارید تا مهارت طراحی و ترسیم هر نوع نقشه‌ و مدرکی را بدست آورید، از این رو پس از تسلط به نرم‌افزار اتوکد قدم به قدم در طول دوره:

در کنار یادگیری کامل نرم افزار، مبانی طراحی را هم می‌آموزید.

ضوابط شهرداری و طریقه پیاده سازی قوانین بر روی نقشه و آماده‌سازی نقشه را برای دریافت مجوز ساخت بنا فرا می‌گیرید.

با انجام پروژه‌هایی‌ با درجه‌ی سختی گوناگون خودتان را محک می‌زنید تا آماده قراردادهای حرفه‌ای شوید.

تمام آنچه برای فاز ۲ و اجرایی کردن یک طرح نیاز دارید به شما آموزش داده می‌شود.

در زمینه طراحی معماری و دکوراسیون داخلی و طراحی نما ده‌ها پروژه واقعی را اجرا می‌کنید.

با چگونگی عقد قراردادهای طراحی آشنا می شوید.

و تمامی مهارت آموزش داده شده در کلاس در پایان دوره شما را به کسب درآمد می‌رساند.

✔ کسب توانایی حل مسئله

در این دوره مجهز به سلاح کاربردی حل مسئله می‌شوید. بسیاری از معماران با اینکه سال‌ها در حال طراحی و فعالیت در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی هستند، اما هنوز نمی‌توانند شیب رمپ، تعداد پله‌ها در دو کد ارتفاعی مختلف و حتی تعداد پارکینگ مورد نیاز یک ساختمان مسکونی و اداری را محاسبه کنند. در این دوره می‌آموزید که چگونه محاسبات ساده و اولیه، اما مهم را بر اساس ضوابط انجام دهید و در صورت مواجهه با مشکل راه حل عبور را بیابید.

✔ تسلط به نقشه‌خوانی

با بررسی و ترسیم نقشه‌های معماری، سازه، برق و مکانیکال دیگر نقطه مبهمی در مدارک برای شما باقی نمی‌ماند و قادر به فهم و تحلیل هر نوع نقشه‌ای خواهید بود.

در یادگیری نرم‌افزار اتوکد باید از سه مرحله عبور کنید:

✔ کسب دانش و اطلاعات:

۱- قبل از کار با نرم‌افزار نیاز دارید تا به تمام مبانی طراحی و ضوابط و مقررات ساختمان مسلط شوید.

۲- در کنار یادگیری مبانی و اصول طراحی باید ابزارهای نرم‌افزار را نیز به خوبی فرا بگیرید تا زمان کار درگیر چگونگی اجرای دستورات در اتوکد نشوید، بلکه با داشتن تسلط بالا افسار نرم‌افزار دست خودتان باشد و فقط به عنوان یک ابزار ترسیمی از آن استفاده کنید.

۳- بدون داشتن دانش نرم‌افزاری امکان ندارد بتوانید یک پروژه طراحی را از ۰ تا ۱۰۰ قبول کنید و قراردادهای با ارزش امضاء نمایید.

اما فقط مهارت طراحی و اطلاع از ضوابط کارایی ندارد، بلکه باید بتوانید علم خویش را از طریق نرم افزار پیاده‌سازی و ارائه کنید.

اگر هنوز در مرحله تئوری هستید تنها یک دانشمند ایده پردازید.

✔ رسیدن به مهارت:

زمانی که شما از دانش خود بارها و بارها استفاده می‌کنید آن را تبدیل به مهارت می‌نمایید، مانند زمانی که رانندگی یاد می‌گیرید و بعد از چندین سال دیگر به نحوه استفاده از دنده و گاز دقت نمی‌کنید. شما در این دوره ابتدا ضوابط طراحی معماری، دکوراسیون داخلی را می‌آموزید سپس با پیاده‌سازی دانشی که کسب کردید در پروژه‌های متعددی که توسط استاد برای شما تعریف می‌شود به سطحی از مهارت دست پیدا می‌کنید که قادرید در مدت زمان بسیار کوتاهی تمام نقشه‌های مورد نیاز یک طرح را تهیه نمایید. در حال حاضر دغدغه و مشکل بسیاری از هنرمندان و طراحان آن است که به دلیل نداشتن مهارت کافی در کار با نرم‌افزار اتوکد زمان زیادی را هدر می‌دهند.

با یادگیری روش‌های عالی و سریع در این دوره مسیر رسیدن به درآمد برایتان کوتاه می‌شود.

✔ توانمند شدن:

افراد توانا کسانی هستند که در مرحله مهارت گیر نکرده‌اند، همه ما رانندگی را می‌آموزیم ولی از بین ما فقط یک نفر تبدیل به مایکل شوماخر می‌شود!  برای رسیدن به مهارت و توانایی، باید ساعت‌ها به طور مداوم تمرین کنید در طول دوره این شرایط برای شما فراهم شده است که همراه با استاد تعداد زیادی پروژه را ترسیم نمایید.

همه ما در کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنیم، مطالعه داریم و محتواهای آموزشی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنیم تا بتوانیم به زندگی و کسب‌وکارمان ارزش اضافه کنیم. شرکت در این دوره فرصتی است تا با بکارگیری آموخته‌های خود تبدیل به یک طراح با مهارت عالی در ترسیم مدارک ساختمانی و صنعتی ‌شوید، قرار نیست نقشه‌کش باشید شما معمار و صنعتگری هستید که از ابزار اتوکد برای ارائه طرح و ایده به مشتری و کسب درآمد استفاده می‌نمایید.

چرا باید اتوکد را یاد بگیرید؟

تا بتوانید با قدرت وارد بازار کار معماری شوید.

به سرعت طراحی نمایید، و به راحتی ویرایش کنید.

در وقت و هزینه صرفه‌جویی نمایید.

تا جایگاه شغلیتان چند پله افزایش یابد.

برج خلیفه بعدی را شما طراحی و ترسیم نمایید.

این نرم‌افزار بیش از ۸ میلیون بار در دنیا دانلود شده است برای ورود به یک رقابت جهانی نیاز به همان ابزاری دارید که بقیه نیز از آن استفاده می‌کنند.

چون اتوکد یک برنامه جهانی است.اتوکد در سطح جهانی توسط تیم‌های توسعه محصول، تولیدی، پزشکی، آموزشی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اتوکد به شما کمک می‌کند قبل از اجرای یک طرح بتوانید مشکلات و چالش‌های آن را پیش‌بینی و برطرف نمایید.

این برنامه به شما امکان لایه‌بندی خطوط در ترسیمات را می‌دهد، که با خاموش و روشن کردن لایه‌ها قادرید پروژه را به خوبی مدیریت کنید.

نرم افزار اتوکد امکان محاسبه سریع حجم، مساحت ، محیط و … را در اختیارتان قرار می‌دهد.

پلان‌ها را با کمک دستور hatch پرزانته نمایید.

قابلیت خروجی گرفتن از مدارک در فرمت‌های گوناگون

در تعامل با نرم‌افزارهای سه‌بعدی قدرتمند از جمله تری‌دی‌مکس بسیار دقیق عمل می‌کند.

امکان ارائه دقیق و بدون کوچکترین خطا را به شما می‌دهد.

اتوکد توانایی ترسیم نقشه‌ها در مقیاسی دقیق را داراست.

این موارد تنها بخشی از دلایل یادگیری و قابلیت‌های این نرم‌افزار کاربردی بیان شده است. قبل از ابداع اتوکد، تمام طراحی‌ها و مدل‌سازی‌ها بصورت دستی انجام می‌شدند این کار زمانبر بود و خطاهای زیادی را به همراه داشت، اما به کمک اتوکد روند ترسیم نقشه و سپس فرآیند مدل‌سازی و طراحی دیجیتالی از روی نقشه‌ ساده گردید.

برای رشد سریع کسب و کارتان:

به اتوکد مسلط شوید.

در ترسیم نقشه‎های فاز یک توانمند گردید.

ترسیم نقشه‌های فاز دو و اجرایی را بیاموزید.

طراحی و ترسیم از روی دستور نقشه را فرا بگیرید تا بتوانید به صورت مستقل و بدون وابستگی کسب درآمد کنید.

با یادگیری این نرم‌افزار وارد بازار کار معماری داخلی شوید.

تکنیک‌های مدیریت نقشه‌کشی را بیاموزید.

با اصول چاپ و پرینت نقشه و مدارک آشنا شوید.

اتوکد در چه مشاغلی استفاده می‌شود؟

اتوکد می‌تواند هر ترسیم دو بعدی و مدل سه‌بعدی یا ساختاری را که می‌توان با دست ترسیم کرد، ایجاد کند. اتوکد کاربردهای بی‌شماری را در طیف وسیعی از مشاغل دارد. این برنامه می‌تواند برای پروژه‌های ساده مانند یک نمودار تحلیلی و یا ارائه طرح‌های پیچیده مانند ترسیم معماری یک ساختمان، پل و جاده سازی استفاده شود. برخی از کاربردهای عملی دیگر نرم‌افزار شامل موارد زیر می‌باشد:

طراحی معماری

 دکوراسیون داخلی

طراحی لوگو

ترسیم نقشه‌های صنعتی

ترسیم نقشه‌های مکانیکال برق و تاسیسات

نقشه‌برداری

اتوکد را با یک آکادمی و مدرس قابل اعتماد یاد بگیرید

مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران ۲۰ سال است که در پی برگزاری دوره‌های مهارت محور توانسته است متخصصان بسیاری را روانه بازار کند.

از روند کلاس ویدئو تهیه می‌شود و بر روی وب سایت Irancgc.com قرار می‌گیرد، با داشتن ویدئو کلاس هیچ نکته‌ای را از دست نمی‌دهید.

در طول دوره از شما پشتیبانی می‌شود و هر لحظه که با مشکلی مواجه شوید با استاد و تیم پشتیبانی در تماس هستید و راه حل مناسب به شما ارائه می‌گردد.

بر خلاف دوره‌های دیگر استاد در هر دوره ۱۵ پروژه واقعی را تعریف و هنرجو موظف است تا پایان دوره نقشه و مدارک را تکمیل نماید.

آنچه در این دوره می‌آموزید برخواسته از سال‌ها تجربه و دانش کسب شده در دوره‌های متعددیست که تا امروز در مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران انجام داده‌ایم.

در این دوره چه می‌گذرد؟

این دوره جامع یک کلاس آموزشی ۰ تا ۱۰۰ است که با شرکت در آن به کل مباحث نرم‌افزار اتوکد با رویکرد “معماری و عمران” مسلط می‌شوید. وجود طیف وسیعی از مشاغل مرتبط به زمینه معماری و ساختمان مانند طراحی و دکوراسیون داخلی، طراحی نما، طراحی سقف، طراحی فضای شهری، طراحی مبلمان، طراحی نور و ترسیم نقشه های برق … باعث شده تا فرصت‌های شغلی و گردش مالی بسیاری در زمینه طراحی و ترسیم نقشه‌های دو بعدی معماری خلق گردد. به همین علت این دوره در مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران با رویکرد معماری تدوین شده است.

در این دوره‌‌ کامل‌ترین سرفصل‌های آموزشی به صورت حضوری و آنلاین تدریس می‌شود. هنرجویان از مشاوره‌ی تیم‌های رفع اشکال و پشتیبانی مادام العمر بهره‌مند خواهند بود. هنرجویان اتوکد در طی این دوره، تمامی مهارت‌های لازم جهت ورود به بازار کار را کسب خواهند نمود و پس از ارزیابی جهت استخدام به شرکت‌های مورد تایید “مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران” معرفی خواهند شد.

در این دوره پکیجی از آموزش کامل محیط نرم‌افزار شامل تمامی ابزارها و تنظیمات ، همراه با مثال‌های مفهومی را خواهید داشت. طراحی و ترسیم ده‌ها فضای معماری منحصر به فرد را تجربه می‌نمایید، ترسیم و طراحی و پرزانته نقشه را با شیوه‌های متنوع خواهید آموخت، تحلیل و خواندن نقشه و انتخاب بهترین روش ترسیم را همراه با استاد یاد خواهید گرفت و در پایان دوره با سرعت و دقت بالا شما به یک معمار کامل با مهارت طراحی و ترسیمی تبدیل می‌شوید.

دوره پیش رو پروژه محور است:

در این دوره، هنرجو از جلسه اول درگیر کار عملی خواهد شد و تمرکز تنها بر روی مسائل تئوری و صرفاً یادگیری نرم‌افزار نیست. در ابتدای دوره چندین پروژه تعریف می‌شود که همه هنرجویان در جلسات کارگاهی همراه با استاد پروژه‌ها را طراحی و ترسیم می‌کنند.

در طول دوره در هر بخش از آموزش اتوکد، پروژه‌ها در فضاهای مختلف معماری ( مسکونی، اداری، تجاری، فضای سبز و…) و در سبک‌های مختلف مدرن و کلاسیک اجرا می گردد، که لیستی از این پروژه‌ها را کمی پایین‌تر ملاحظه می‌نمایید.

ویژگی‌های پروژه محور بودن دوره:

برای هر دوره پروژه‌هایی به صورت یکتا و منحصر به فرد تعریف می‌شود یعنی نه در ادوار گذشته اجرا شده و نه در کلاس‌های آینده استفاده می‌شود.

از این پروژه‌ها می‌توانید به عنوان رزومه کاری خودتان استفاده کنید.

با انجام پروژه‌های واقعی و تکمیل ترسیمات از مرحله فاز یک تا طراحی نما بعد از اتمام دوره به سرعت وارد بازار کار می‌شوید.

پروژه‌های اجرا شده در طول دوره چه ویژگی دارند :

پروژه‌هایی که در قسمت پایین مشاهده می‌نمایید، تماماً در طول دوره‌های آموزشی ترسیم شده‌اند و حاصل سالها تجربه مدرس در عرصه معماری می‌باشند.

برای مشاهده ویدئو‌های آموزشی پروژه‌های زیر لطفا بر روی هریک از عناوین مورد علاقه کلیک نمایید

⚠️️ توجه کنید ! امکان دسترسی و مشاهده ویدئو‌های آموزشی این پروژه‌ها تنها در صورت ثبت‌نام در دوره، به صورت حضوری و یا آنلاین امکان پذیر است.

شیوه تدریس در دوره‌های حضوری و آنلاین اتوکد:

زمان‌بندی در هر جلسه: ۸۰ درصد زمان هر جلسه اختصاص به آموزش استاد دارد. و ۲۰ درصد زمان به کرکسیون تمرینات هنرجویان و پرسش و پاسخ تعلق می‌گیرد.

تهیه ویدئو از روند آموزشی: حین تدریس از کلاس، فیلم آموزشی تهیه می‌شود. که در پایان همان جلسه این فیلم‌های ضبط شده از روند کلاس بر روی وب سایت (irancgc.com) در بخش دوره‌های آموزشی از منوی بالا وب سایت قسمت دوره اتوکد فاز یک و دو و طراحی نما قرار می‌گیرد. ویدئو‌های کلاس به هنرجو کمک می‌کند تا تمام مفاهیم و ریزه‌کاری‌ها را جزء به جزء تا هر چند باری که نیاز دارد تکرار نماید و همین امر باعث فراگیری و تسلط بالا بر نرم افزار اتوکد خواهد شد.

در پایان دوره متوجه خواهید شد که این دوره بیش از حد انتظار برای شما مفید بوده است. البته! به شرطی که در یادگیری و پیشرفت مصمم باشید و نهایت استفاده را از آموزش‌ها داشته باشید.

سر فصل جلسات دوره اتوکد

به علت حجم بالای مطالب آموزشی دوره و زیاد بودن عناوین جلسات، سرفصل‌های آموزشی در قالب فایل PDF قابل دانلود است. همچنین با مراجعه به انتهای صفحه نیز امکان مشاهده این سرفصل‌ها وجود دارد.

پیش‌نیازهای یادگیری اتوکد چیست؟

این دوره پیش‌نیاز خاصی ندارد و تنها کافی است انگیزه و زمان کافی برای شروع دوره داشته باشید.

در صورت لزوم هر گونه پیش‌نیازی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

شما به سیستم و لپ‌تاپ بسیار حرفه‌ای نیاز ندارید و یک سیستم معمولی در حد خوب هم می‌تواند نیاز شما را در این مرحله برآورده کند، می‌توانید قبل از شروع دوره با تیم فنی و واحد تخصصی سخت افزار مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران از طریق شماره واتس اپ ۰۹۰۱۴۸۶۶۶۳۸ و شماره تلفن اختصاصی این واحد ۰۲۱۴۴۶۱۸۵۰۲ تماس بگیرید و مشورت نمایید.

در انتهای این دوره واقعاً چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

سرعت شما نسبت به کسانی که به صورت تجربی از اتوکد استفاده می‌کنند بسیار بالاتر خواهد بود.

مهارت نقشه‌خوانی طرح‌های معماری و سازه، برق و مکانیکال را کسب می‌نمایید.

مهارت انطباق نقشه‌های معماری و سازه را بدست می‌آورید.

چگونگی ترسیم نقشه‌های سازه را می‌آموزید.

طوری نرم افزار اتوکد را فرا می‌گیرید که هیچ وقت دستورات و کار با آن را فراموش نکنید.

مخاطبین دوره اتوکد

این دوره مناسب چه افرادی است؟

این دوره مناسب کسانی است که به دنبال تحول در زندگی و کسب و کارشان هستند.

کسانی که می‌خواهند سرعت ترسیم نقشه و ایده‌هاشون ده برابر افزایش پیدا کند.

کسانی که به تری دی مکس مسلط هستند ولی در ترسیم اولیه نقشه‌ها ضعف دارند.

کسانی که می‌خواهند یک مسیر آموزشی مطمئن برای خود انتخاب کرده و همراه همیشگی مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران باشند.

کسانی که زمان کافی را دارند تا پروژه محور و طبق یک متد آموزشی استاندارد به یادگیری بپردازند.

افرادی که تصمیم به مهاجرت و یا ادامه تحصیل در خارج از ایران دارند.

هر کسی که علاقه‌مند است در بستر معماری داخلی فعالیت نماید و خدمات مهندسی و طراحی ارائه کند.

کسانی که تصمیم دارند به طور مستقل در حوزه طراحی معماری و دکوراسیون داخلی فعالیت کنند.

افرادی که به دنبال و تشنه یادگیری هستند و می‌خواهند از حالت سکون خارج شوند.

این دوره برای چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

کسانی که از مهارت و تسلط خود رضایت دارند.

کسانی که پشتکار لازم را برای یادگیری ندارند.

کسانی که از ورود به بازار حرفه‌ای معماری وحشت دارند.

کسانی که برنامه‌ای برای مهاجرت و یا ادامه تحصیل در خارج از ایران ندارند.

امروز در این دوره ثبت‌نام کنید

اگر به دنبال زمان مناسب یادگیری هستید بدانید آن زمان هرگز فرا نمی‌رسد بهترین زمان یادگیری همین حالاست اگر حالا را از دست دهید آینده‌ای وجود ندارد که بخواهید یادگیری را شروع کنید این بازی ذهن است که مدام به شما می‌گوید هنوز برای یادگیری وقت هست! اگر منتظر زمان مناسب باشید فرصت‌ها را از دست خواهید داد و رقبا بازار در دست می‌گیرند. این نرم‌افزار به شما امکان ورود به حرفه معماری، طراحی داخلی و …  را خواهد داد.

با امکانات پشتیبانی دوره آشنا شوید !

تمام دانشجویان حضوری و آنلاین پس از ثبت نام به سامانه پشتیبانی دوره دسترسی خواهند داشت.

پشتیبانی دوره‌ چگونه است؟

بازه پشتیبانی به صورت مادام العمر در طول و پس از اتمام دوره ادامه دارد و پس از استخدام نیز به صورت دائمی از پشتیبانی بهره‌مند هستید. مدرسان و منتورهای هر دوره موظف به پاسخگویی منظم به دانشجویان و در صورت لزوم جلسه مشاوره حضوری و تلفنی هستند. از دانشجویان انتظار می‌رود که به‌طور مرتب بازخوردهای مثبت و منفی خود را درباره نحوه پاسخگویی و کیفیت کلی دوره‌ها اعلام کنند تا مشکلی در روند یادگیری و آموزش ایجاد نشود.

ارائه معتبرترین مدرک :

مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران با برگزاری بیش از ۵۰ کارگاه تخصصی در حوزه آموزش نرم‌افزار اتوکد به عنوان معتبرترین آکادمی تخصصی در این حوزه شناخته می‌‌شود لذا ارائه معتبرترین مدرک مورد تایید تمامی شرکت‌های معماری، طراحی، تبلیغاتی، صنعتی و …، از ویژگی‌های منحصر به فرد این دوره به شمار می‌آید پس مدرک ارائه شده مورد تایید برندهای معتبر و فعال در حوزه کسب و کارهای گرافیکی خواهد بود.

در انتهای دوره اتوکد با رعایت نمودن شرایط زیر دانشنامه برای شما کاربران گرامی صادر می‌گردد:

۱- حد نصاب نمره قبولی ۱۰۰ درصد در  آزمون کتبی حضوری 

۲- آزمون عملی ( اجرای تمامی تمرینات اتوکد، فاز یک و دو مشخص شده سر کلاس از سوی استاد ) 

۳- اجرای ۲۰ پروژه که استاد در طول دوره حضور شما معرفی می‌نمایند و مهلت دارید در طول دوره خودتان در مدت ۲ ماه و نیم این پروژه‌ها را تحویل دهید.

۴- حضور مستمر در کلاس و نداشتن بیش از ۳ جلسه غیبت 

توجه بفرمایید:

برای عزیزانی که به صورت غیر‌حضوری از دوره بهره‌مند می‌شوند مدرک صادر نمی‌گردد.

سوالات متداول

۱. برای شرکت در این دوره باید چه چیز‌هایی بدانیم؟
مباحث از پایه و به صورت گام به گام، آموزش داده خواهد شد. در حقیقت این دوره شما را از سطح مبتدی به حرفه‌ای خواهد رساند. نیازی به هیچ پیش‌زمینه و دانشی نیست. پس از صحبت با مشاوران دوره اگر پیش‌نیازی لازم باشد به شما تقدیم می‌شود.

۲. این دوره در کجا برگزار می‌شود؟
این دوره به صورت حضوری در تهران در محل آموزشگاه برگزار می‌شود و دسترسی به ویدئو‌های آموزشی به صورت آنلاین از هر کجای ایران (و دنیا) امکان پذیر است. بعد از برگزاری هر جلسه ویدئو‌ها بر روی سایت آپلود خواهند شد و در صورت وجود هر گونه سوال و مشکل با استاد و پشتیبان دوره در ارتباط خواهید بود.

۳. آیا در صورتی که در دوره به صورت آنلاین شرکت کنم می‌توانم از جلسات رفع اشکال به صورت حضوری استفاده کنم؟
بله، پس از هماهنگی با پشتیبان دوره می‌توانید از جلسات رفع اشکال حضوری استفاده کنید.

۴. آیا شرکت کنندگان این دوره، آپدیت‌های بعدی دوره‌های آینده را دریافت می‌کنند؟
بله،
تمامی شرکت‌کنندگان این دوره (چه به صورت حضوری چه آنلاین) فایلها و ویدئوهای دوره‌های قبلی و آینده را به صورت رایگان دریافت می‌کنند، و پس از ثبت‌نام در دوره دسترسی به بخش ویدئو‌های آموزشی که شامل هزاران ساعت آموزش از دوره‌های برگزار شده است به صورت مادام العمر باز خواهد شد.

۵. آیا پس از اتمام دوره می توانم وارد بازار کار شوم؟
این دوره توسط یکی از طراحان حوزه معماری تدریس می‌شود که سابقه ۱۵ ساله در طراحی و اجرا دارد، که علاوه بر آموزش نرم افزار تجربیات اجرای ۰ تا ۱۰۰ یک پروژه نیز به شما منتقل خواهد شد که راه گشایی برای فعالیت شما در حرفه معماری و دکوراسیون داخلی است.

۶. برای شرکت کنندگان گواهی معتبر صادر می‌شود؟
اعتبار یک طراح معمار ماهر، سرعت ترسیم در اتوکد و کیفیت نقشه‌های اوست. آنچه در این دوره می‌آموزید ترکیبی هنرمندانه از دانش روز و تجربه متخصصین است که با پشتکار و تکرار توسط خودتان به یک مهارت درآمدزا تبدیل می‌شود. شما پس از پایان دوره با توجه به انجام تکالیف، تحویل پروژه‌ها در طول دوره و کسب نمره قبولی در آزمون مجاز به دریافت گواهی پایان دوره خواهید شد.

۷. آیا این‌ مباحث همیشه در خاطر ما خواهد ماند؟
هنرجویان نخبه ما می‌توانند تمامی اطلاعات سر کلاس را به خاطر سپارند ولی بهتر است یادداشت برداری و مرور در بازه زمانی یکساله انجام شود. ضمنا به واسطه تهیه ویدئوی آموزشی از روند کلاس و امکان تکرار آن به دفعات عملا امکان فراموشی مطالب و از دست رفتن آنها محال خواهد بود.

۸. آیا در این دوره صرفا مسائل نرم‌افزاری آموزش داده می‌شود؟ یا موضوعات مرتبط به معماری هم برای باز شدن دید هنرمندانه برای هنرجویان مطرح می‌گردد؟
در این دوره به سبب اجرای ۱۵ پروژه معماری در سبک‌های مختلف و گفتگو درباره نکات زیبایی شناسانه در کنار یادگیری قطعی نرم‌افزار اتوکد و ضوابط و مقررات شما به شکل عمیقی با مسائل معماری و هنری آشنا خواهید شد.

۹. آیا برای شاغلین و کارمندان ادارات زمان ویژه‌ای که امکان حضور در کلاس را داشته باشند وجود دارد؟
جهت رفاه حال
 شاغلین محترم کلاس‌های آموزشی بعد از ظهر‌ها بعد از ساعات اداری تنظیم گردیده است.

مدرس دوره:

با افتخار این دوره توسط مهندس عارفه پورمند تدریس می‌شود.

دارای بیش از ۱۵ سال سابقه طراحی در شرکت‌های معماری

برگزارکننده دوره‌های جامع نرم افزار اتوکد در دانشگاه تهران جنوب

دارای ۱۰ سال سابقه اجرا و بازسازی

درخواست مشاوره رایگان با استاد و پشتیبان دوره:

شما این فرصت را دارید، تا با شماره ۰۲۱۴۴۶۱۸۵۰۱ تماس بگیرید، و قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه استفاده نمائید و همچنین برای مشاوره با استاد و آشنایی با کلاس می‌توانید یک جلسه رایگان به صورت کامل سر کلاس حضور پیدا کنید که با نحوه آموزش آشنا شوید و اگر ابهاماتی در رابطه با دوره دارید برطرف نمایید.

اطلاعات دوره :

✔ شروع دوره: از ۲۳ مهر ۹۹ | روز‌های : یکشنبه و چهار‌شنبه

✔ ساعات برگزاری: ۱۷ تا ۲۰:۳۰ (۳ ساعات آموزش کامل و نیم ساعت استراحت)

✔ زمان دوره: ۶۰ ساعت + ۴۰ ساعت آموزش مکمل آنلاین

شهریه دوره: برای کسب اطلاع از شهریه دوره با شماره تلفن ۴۴۶۱۸۵۰۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

جهت مشاوره رایگان و چگونگی ثبت‌نام در دوره حضوری و آنلاین با شماره ۰۲۱۴۴۶۱۸۵۰۱ تماس بگیرید


سر فصل‌های دوره و لیست عناوین آموزشی :

آشنایی با نرم‌افزار اتوکد

آموزش مراحل نصب نرم‌افزار

آموزش منو‌ها و دسترسی به ابزار‌های رایج

دسترسی سریع به ابزار‌ها و تنظیمات Ribbon

آموزش Status Bar و آشنایی با تنظیمات

برگه شروع نرم‌افزار اتوکد

آموزش منو‌های میانبر

تنظیم محیط نرم‌افزار

معرفی اینترفیس و آشنایی محیط کار نرم‌افزار

آموزش تنظیمات کلی نرم‌افزار و نوار ابزارها

تنظیمات اولیه و محیطی نرم‌افزار اتوکد

آشنایی با command Panel یا نوار فرمان

آشنایی با نحوه فعالسازی دستورات از داخل نوار فرمان

تغییر فضای کاربری نرم‌افزار به حالت classic

سفارسی کردن محیط نرم‌افزار

آموزش کامل پنجره option

آشنایی با تنظیمات و ابزار‌های پنجره Drafting setting و کمک رسم‌ها جهت مدیریت ترسیمات

آشنایی با workspace و سفارشی‌سازی فضای کار

صفحه کار و تنظیم مبدا و مختصات

آموزش سیستم مختصات UCS

تنظیمات و تراز کردن UCS

چگونگی وارد کردن مقادیر مختصات

استفاده از Objec Snaps ها

تنظیمات Grid و Snap

فعالسازی قفل عمودی OrthoMode

ردیابی خطوط با Polarsnap

محاسبه و اندازه‌گیری مقادیر هندسی

نوار فرمان و ماشین حساب اعلان فرمان

محاسبه سریع با ماشین حساب اتوکد

محاسبه زاویه‌ها، فاصله‌ها و مکان نقاط در صفحه

چگونگی یافتن مقادیر برابر در ترسیمات

آشنایی با Lsp و نحوه نصب

نصب لیسپ (AutoLISP)

آشنایی و ساماندهی به لیسپ

معرفی منابع و چگونگی توسعه (AutoLISP)

بیان نحوه عملکرد لیسپ در اتوک

آشنایی با متغیر های (AutoLISP)

انجام تنظیمات Lsp از داخل نرم‌افزار

آشنایی با فرمان Appload نحوه عملکرد آن

فعالسازی Lsp

مدیریت و رفع خطاهای (AutoLISP)

توابع تنظیم و نوشتن لیسپ

آموزش استفاده از کلید‌های میانبر جهت افزایش سرعت و عملکرد

شناخت اصول اولیه ترسیم و مفاهیم و مبانی معماری

تحلیل و نقشه‌خوانی پلان، نما، مقطع

آشنایی با مراحل طراحی فاز یک نقشه‌های معماری

آشنایی با ضوابط طراحی و ترسیم نقشه‌های شهرداری

کنترل و مدیریت محیط نرم‌افزار

طریقه باز کردن یک فایل و یا ایجاد یک فایل جدید

آموزش Navigation Bar

فعالسازی و نحوه استفاده از Viewcube

آموزش SteeringWheels

آموزش ShowMotion

دستور Zoom

دستور pan، بزرگنمایی و جا به جایی در نما

آشنایی با محیط‌های Model، Layout

فعال کردن نماهای سه بعدی

ابزارهای مدلسازی سه بعدی

چگونگی و استراتژی ذخیره‌سازی فایل‌ها

آموزش نامگذاری و درج تاریخ روی فایل‌ها

فعال کردن ذخیره‌سازی فایل‌ها توسط خود نرم‌افزار به صورت اتوماتیک

آموزش تکنیک‌های بک آپ‌گیری از فایل‌ها

نحوه بازگردانی فایل‌های پشتیبان

معرفی دستور Unit و چگونگی انتخاب واحد برای نرم‌افزار

انتخاب و تغییر سیستم اندازه‌گیری واحد نرم‌افزار

تنظیم مقیاس نرم‌افزار قبل از ترسیم

آموزش لایه‌بندی و نحوه کار با پنجره Layer Properties Manager و بیان خصوصیات ترسیمات

ایجاد لایه، تعیین ضخامت و رنگ لایه

آموزش ویرایش لایه‌ها

فعال کردن لایه‌ها

طریقه خاموش کردن لایه (Off)

آموزش روشن کردن لایه (On)

آموزش قفل و باز کردن قفل لایه ) دستور Lock و Unlock )

آموزش ایزوله کردن لایه‌ها

آموزش مدیریت لایه‌ها

دستورات ترسیمی منو Draw

در طول این دوره علاوه بر یادگیری دستورات و نحوده عملکردشون بر کلید‌های میانبر هر کدام تسلط پیدا می‌کنید.

آموزشLine

آموزش Ray

آموزشConstruction Line

آموزش Multiline

آموزش Polyline

آموزش Rectangle

آموزش Arc

آموزش Circle

آموزش Espline

آموزش Ellipse

آموزش Block ، ساخت و وارد کردن بلوک، تنظیم مشخصات موضوعات طراحی بر اساس لایه و بلوک، ایجاد بلوک فعال، استفاد از بلوک‌های آماده

آموزش Table

ایجاد جدول تنظیم سلول‌ها در جدوال افزودن متن و بلوک به جدول استفاده از فرمول در ساخت جدول خروجی گرفتن از جداول

آموزش Point

آموزشHatch

هاشور زدن به وسیله انتخاب موضوع و آموزش طریقه پرزانته پلان مقاطه و نما

الگوهای هاشور و پر کردن ترسیمات

مقیاس گذاری هاشور

آموزش Gradientآموزش Boundry ، مدیریت و ویرایش مرز‌ها

آموزش Region

آموزش Text، آموزش کامل فارسی‌نویسی در اتوکد، ایجاد سبک نوشتاری، نوشتن متن یک خطی و چند خطی، مرتب‌سازی موتون و نوشته‌ها

دستورات ویرایشی Modify

آموزش Properties

آموزش Match Properties ، اختصاص رنگ به ترسیمات

آموزش Erase، پاک کردن

آموزش Copy، حرکت و کپی کردن اشیاء و ترسیمات

آموزش Mirror، تکرار و کپی آینه‌ای

آموزش Offset

آموزش Array، کپی و تکثیر ترسیمات و اشیاء غیر منظم و یا بر اساس هندسه‌ای خاص

آموزش Move، و جا به جایی اشیاء

آموزش Rotate، چرخش ترسیمات و اشیاء

آموزش Scale

آموزش Stretch، امتداد و کشیدن و یا فشردن یک طول

آموزش Trim

آموزش Extend

آموزش Break، ایجاد شکست در طول یک خط

آموزش Join، اتصال دو خط در امتداد هم

آموزش Chamfer، کمان زدن و پخ زدن

آموزش Fillet، تیز و یا گرد کردن محل تقاطع دو خط

آموزش Blend Curves

آموزش Explode، مجزا کردن ترسیمات پیوسته از هم

آموزش اندازه‌گیری

با توجه به اینکه اندازه‌گذاری در تهیه نقشه‌های طراحی و اجرایی از اهمیت بالایی برخوردار است در این بخش علاوه بر تسلط کامل روی دستورات منوی Dimension انواع اندازه گیری نقشه های مختلف اعم از طراحی فاز یک، نقشه‌های شهرداری ، و اجرایی و فاز دو را می‌آموزید.

گزارش‌گیری و اطلاع از ابعاد ترسیمات

آموزش ویرایش اندازه‌گذاری

ایجاد برچسب و خط راهنما روی اندازه‌گذاری

نحوه تعریف سبک ابعاد اختصاصی (Dimension Style)

روش و ایجاد درج نماد‌ها بر روی نقشه

آموزش کار با صفت ها (Attributes)

آموزش ویرایش صفت ها (Attributes)

آموزش Annotation

طراحی یک نماد همراه با متن

حاشیه نویسی روی نقشه و یا دیتیل و جزئیات

آموزش کامل منوی Insert

وارد کردن عکس با استفاده از دستور Raster Image Reference ( Attach )

آشنایی با مباحث چاپ

آموزش کار با Plot Style

تنظیمات Plot Model

آموزش شیت‌بندی

بزرگنمایی و تنظیم مقیاس قبل از چاپ

خروجی گرفتن از داده‌های مرجع

آشنایی با Xrefs

استفاده از نقشه و تصاویر جغرافیایی

خروجی گرفتن داده ها از نرم‌افزار اتوکد به صورت اکسل

دستور underlays

درباره و آموزش کار با دستور underlays

Raster Image

پیوست تصاویر در نرم‌افزار

مدیریت تصاویر

تصاویر شطرنجی در نقشه‌ها

مقیاس‌گذاری تصاویر

خروجی گرفتن و بارگزاری تصاویر در نرم‌افزار

طراحی فاز دو و تهیه نقشه های اجرایی

در این بخش بر اساس آلبوم نقشه‌های فاز۲ با چگونگی ترسیم هر بخش آشنا می‌شوید.

آشنایی با مبانی صفر تا صد اجرای ساختمان

آموزش ترسیم فونداسیون همراه با نقشه‌خوانی سازه

تهیه پلان ستون‌گذاری

تهیه پلان کف‌سازی

تهیه پلان معکوس سقف کاذب و جزئیات سقف کاذب

تهیه پلان شیب‌بندی بام و نکات کلیدی تهیه آن

تهیه برش‌های اجرایی از قسمت‌های مهم ساختمان

تهیه برش از دیوار

تهیه بزرگنمایی راه پله و سرویس بهداشتی

پیاده‌سازی نکات اجرایی داخلی شامل سرویس ها، دیوار، راه پله و آسانسور

آشنایی با عایق‌بندی و طریقه ترسیم

ترسیم انواع دیوار، دیوار زیر زمین و…تیغه‌چینی‌ها و نازک‌کاری

آموزش مبانی و ترسیم انواع دیتیل ساختمانی

ترسیم دیتیل و جزئیات درب و پنجره

آموزش تیپ‌بندی درب و پنجره

آشنایی با مبانی طراحی نما

بیان اصول و قواعد طراحی نما

سبک‌شناسی در نما

آموزش مبانی انواع نما و تهیه نقشه‌های اجرایی

مصالح در نما

نحوه اتصالات در نما

ضوابط شهرداری مربوط به نما

ضوابط طراحی نمای ساختمان‌های بلند مرتبه

طراحی نمای یک ساختمان طبقه مسکونی

شناخت و طراحی جزئیات اجرایی در طراحی نما

70 دیدگاه‌ها

 1. سلام
  ببخشید استاد میخواستم آفستم رو روی کلید ترکیبی کنترل و صفر تنظیم کنم از کجا میشه اقدام کرد ؟

  • با سلام و احترام
   خیر استفاده از اتوکد جز پیش نیاز های تری دی استودیو مکس نخواهد بود منتها به عنوان کسی که با تری دی استودیو مکس فعالیت معماری انجام میدهد شما لازم خواهید داشت که نقشه های خود را نیز به شکل دقیق و با استفاده از نرم افزار مخصوص آن که اتوکد باشد طراحی نمایید
   همچنین با توجه به مفید بودن نقشه های تهیه شده در اتوکد و قابلیت انتقال آن ها به تری دی استودیو مکس بهتر است که برای تعامل بهتر میان این دو نرم افزار کاربر تری دی استودیو مکس نرم افزار اتوکد را نیز به خوبی بشناسد
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 2. اصن از اول دانشگاه هم من با این UCS مشکل داشتم شما توی سرفصل ها گفتین که آموزش میدین کامل
  میخواستم بدونم کامل توضیحش میدین؟
  این واقعاً یه مشکلیه توی رند کاریم
  ممنون میشم اگه یه راهنمایی کنید

  • سلام عرض ادب
   لطف بفرمایید با شماره ۰۲۱۴۴۶۱۸۵۰۱ واحد آموزش تماس بگیرید تا در خصوص ثبت نام راهنماییتون کنند.
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 3. با سلام و عرض ادب
  ببخشید من میخواستم این دوره رو خریداری کنم منتها نمیدونم که آیا در ایجاد Poly Line هم توضیحات کاملی رو عنوان کردین یا خیر، از این رو سوال میپرسم که چون یه مقداری اتوکد رو بلدم فقط میخوام داسته هام رو تکمیل کنم و اینکه این موردی هم که گفتم درش مشکب داشتم تا به حال
  ممنون

 4. ببخشید من اتوکد رو به صورت تجربی بلدم
  به نظرتون نیازه که اینجوری آکادمیک یاد بگیرمش و بعد با تری دی مکس کار کنم؟

  • با سلام و احترام
   با توجه به این موضوع که برای یادگیریس تری دی استودیو مکس نیاز به هیچ پیش نیازی نخواهید داشت
   اما تنها در صورت احساس نیاز از سوی خودتان پینهاد میشود این نرم افزار را به ثورت آکادمبک نبز در سایت قرار دهید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

  • با سلام و احترام
   علت جمع بودن و جلوگیری از به وجود اومدن پراکندگی در تعداد زیاد Splineهایی هست که به طور مثال وقتی فایل ها رو به تری دی مکس وارد میکنید به وجود میان
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

  • با سلام و احترام
   خیر یادگیری اتوکد به هیچ وجه برای رشته های تحصیلی دیگر سخت نخواهد بود و فقط نیازمند مداومت و تلاش در این زمینه میباشد
   با توجه به شرایط کرونا و عدم برگزاری کلاس های حضوری اتوکد شما میتوانید با ثبت نام در این دوره به صورت غیر حضوری از ویدیو های آموزشی استفاده نموده و این نرم افزار را طی ده روز با اختصاصا روزانه سه ساعت تمرین فرا بگیرید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 5. برای اتوکد کلاس حضوری هم میزارین؟
  من لازم دارم یاد بگیرم اما نمیخوام به صورت غیر حضوری شرکت کنم چون میدونم اینجوری هیچ کاری نمیکنم

 6. سلام استاد
  لطفاً راهنماییم کنید
  من میخوام از روی قسمت های مختلفی که توی یک ویدیو هست نقشه تهیه کنم
  به نظرتون از چه روشی استفاده کنم؟

  • با سلام و احترام
   قسمت های مختلف فیلم خودتون رو با استفاده از پرینت اسکرین و فتوشاپ به عکس تبدیل کنید و بعد داخل اتوکد ایمپورت بفرمایید تا راحت تر بتونید با الگوی موجود طراحیتون رو انجام بدین
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 7. برای افست کردن یک سری از خطوط هر چقدر از کنترل و o استفاده کردم موفق به افست گرفتن از اون بخش انتخابی مورد نظرم نشدم
  مشکل از کجاست؟

 8. سلام
  ببخشید من هنرجوی شما نیستم
  میخوام تازه شروع به استفاده از اتوکد کنم
  میشه لطفاً راهنمایی کنید که چجوری میتونم در صورتی که یک قسمتی از خطوطی رو که کشیدم حذف کنم؟

 9. ببخشید من هر چی توی اتوکد کشیده بودم رو از دست دادم راهی برای بازگردانیش وجود داره؟
  و اینکه چرا اتوکد گاهی اوقات مثل امروز اینجوری یهو میپره بیرون و همه چیز نابود میشه؟
  ممنون

  • با سلام و احترام
   متاسفانه راهی برای بازگردانی اطلاعات Save نشده وجود ندارد اما در خصوص Crash شدن و یا همان بسته شدن ناگهانی نرم افزار باید خدمت شما عارض شم که به منظور رفع مشکل میبایست فضای ذخیره سازی بیشتری را در درایو C خالی بگذارید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 10. ببخشید
  من الان وقتی کنترل و ان رو میزنم یک صفحه جدید باز میکنه و وقتی کنترل ام رو هم میزنم بازم صفحه جدید باز میکنه
  علتش چیه؟مشکل از تنظیمات هست؟
  کلید های کنترل و ام باید به کدوم دستورات تعلق داشته باشن؟
  ممنون

  • با سلام و احترام
   خیر مشکلی در تنظیمات اتوکد شما نیست
   از آنجایی که کلید کنترل ام برای تکرار دستور قبلی استفاده میشود این کلید برای شما دستور ساخت یک صفحه جدید را اجرا مینماید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 11. سلام استاد
  ببخشید من ماشین حساب اتوکد رو که باز کرده بودم بستم حالا نمیتونم پیداش کنم
  کلید میانبری داره که معرفی کنید هر دفه نیاز نباشه دنبالس بگردم؟

 12. سلام برای اینکه بتونیم به شهرداری یک نقشه تحویل بدیم میگن که باید حتماً با مختصات جغرافیایی باشه
  میخواستم بپرسم که چجوری میتونم این مختصات رو به نقشم اضافه کنم؟

  • با سلام و احترام
   برای افزودن یک موقعیت جغرافیایی به نقشه هاتون میتونید سیستم اطلاعات جغرافیایی رو به کمک پلاگین DOTSOFT C3DTOOLS به نرم افزار اتوکد اضافه کنید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 13. سلام
  ببخشید اگر بخوام از روی نقشه Google یه مختصات و نقشه کشی هوایی ای رو وارد اتوکد کنم چجوری میشه؟

 14. سلام
  من سال آینده کنکور دارم از نظر علاقه هم اگه بخوام بگم دوس دارم برم یا عمران و یا معماری
  آیا شرکت در دوره اتوکد برام مناسبه از الان ؟ و اینکه وقت زیادی هم براش نمیتونم بزارم چون باید برای کنکورم هم بخونم

  • با سلام و احترام
   بهترین زمان برای یادگیری اتوکد قبل از ورود به دانشگاه میباشد چراکه با ورود به دانشگاه حجم دروس افزایش یافته و مهلت کم تری برای مطالعه ی گسترده و یادگیری حرفه ای نرم افزار ها به وجود خواهد آمد
   با این حال باید در نظر داشته باشید که در صورت کمبود وقت ناشی از مطالعه برای کنکور آموزش را به ترم های اولیه موکول نمایید تا در نتیجه کنکور خود تاثیر منفی ایجاد نکرده باشید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 15. سلام
  با این وضع دانشگاه ها که هیچ سر و سامونی نداره به نظرتون برای معماریا لازمه اتوکد یاد بگیریم؟

  • با سلام و احترام
   با توجه به شرایط کرونا و تاثیر آن بر روی کسب و کار ها یادگیری اتوکد برای دانشجویان رشته معماری در زمان هایی که کلاس های دانشگاه برقرار نیستند میتواند یک جهش به سمت جلو در خصوص آینده کاری و ورود به بازار کار به شمار آید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 16. سلام ببخشید در صورتی که آنلاین آموزش ها رو ببینیم امکانش هست یه زمانی بیایم برای نشان دادن تمارین؟

 17. سلام ببخشید من اتوکد تا حدی بلدم برای دیدن آموزش ها اگر نخوام از پایه آموزش ببینم باید از کجا شروع کنم؟

  • با سلام و احترام
   پیشنهاد میکنیم در صورت داشتن تجربه استفاده از نرم افزار اتوکد حتماً آموزش ها رو از ابتدا شروع به دیدن فرمایید تا به صورت اصولی جایی برای هیچگونه ابهام و ایرادی باقی نمونه
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

  • با سلام و احترام
   احتمالاً در هنگام نصب برنامه مشکل داشته که امروز این مشکل بروز کرده
   به هر حال لازم هست تا نرم افزار رو کاملاً حذف نصب وکنید و مراحل نصب رو یک بار دیگه در حالی که اتصال به اینترنت و پوشش آنتی ویروس بر روی سیستمتون قطع هست طی بفرمایید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 18. سلام
  من دارم در حال حاضر در رشته برق و قدرت تحصیل میکنم میخواستم بدونم برای ترسیم نقشه ها و مدار ها امکانش هست که بتونم از اتوکداستفاده کنم؟
  و اینکه شما آموزش میدین؟

  • با سلام و احترام
   دوست عزیز در رابطه با امکان استفاده از اتوکد برای ترسیم انواع نقشه های صنعتی و برق باید خدمت شما عارض شم که این نرم افزار به منظور نقشه کشی تولید شده و هر نیازی که شما ازش بخواهید رو براتون به سادگی فراهم خواهد کرد
   در رابطه با تدریس نقشه کشی برق باید خدمتتون عارض شم که رویکرد دوره بر مبنای تسیم نقشه های معماری هستش منتها شما تمامی اینترفیس و امکانات نرم افزار اتوکد رو یاد خواهید گرفت تا با استفاده از آموزه هاتون بتونید هر استفاده از که مورد نظرتون هست رو از نرم افزار داشته باشید
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

  • با سلام و احترام
   نرم افزار اتوکد به منظور نقشه کشی آزاد و با قائده تولید شده لذا شما بعد از یادگیری کامل این نرم افزارقادر هستید با هر موضوعیتی که نیاز دارید از اون استفاده بفرمایید.
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 19. سلام
  استاد به دادم برس
  هر چی فایل از اتوکد بردم توی تری دی مکس پروژه رو خراب کرده وقتی هم که حذف میکنم کلی چیزایی کهحتی نمیشه دید باقی مونده؟
  چیکارشون باید بکنم
  ینی فایل کدم خرابه؟

  • با سلام و احترام
   همانطور که استاد بندری هم توی آموزش های تری دی مکس گفتن شما باید در ابتدای ورود فایل های اتوکد به تری دی مکس تمامی اون ها رو تبدیل به یک گروه میکردین تا موقع حذف اون ها تمامی اجزا فیل کد از صحنه پاک بشن
   با تشکر مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 20. سلام
  ببخشین من شغلم تراشکاریه میخواستم ببینم امکانش هست که بتونم با استفاده از اتوکد نقشهی قطعات را طراحی کنم؟
  چیز زیادی هم از کامپیوتر بلد نیستم لطفاً راهنمایی کنید

  • با سلام و احترام خدمت شما دوست زحمت کش
   در جواب سوالتون باید بگم بله، شما میتونید با یادگیری اتوکد به سادگی نقشه های صنعتی و مقاطع قطعاتی مثل هیت سینک و یا هر قطعه ای که مورد نظرتون باشه رو طراحی کنید، و حتی در صورت نیاز با یادگیری تری دی مکس میتونید این نقشه ها رو به سادگی سه بعدی سازی کرده و از اون ها برای دستگاه های هوشمند تراشکاری بهره ببرید.
   و در پاسخ به دغدغه ای که مطرح فرمودین باید حضور شریفتون عارض شم که یادگیری این دو نرم افزار معرفی شده به هیچ پیش نیازی احتیاج نداره، در ضمن در صورت پیش اومدن مشکل با سیستم هم میتونید روی کمک تیم پشتیبانی حساب کنید.
   مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران سعی داره تا در مسیر یادگیری از نقطه صفر پا به پای هنرجویان خودش حرکت کنه تا با موفقیت به هدفشون برسن
   با تشکر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید