شیوا اسلام‌پرست هستم متولد سال ۶۵ کاردانیم رو در رشته نقشه‌کشی معماری گرفتم و کارشناسیم رو طراحی محیط داخلی،  ۱۳ ساله مشغول به کار هستم با یک مجموعه‌ای از شرکت پیمانکار مهندسین مشاور و سرمایه‌گذار و در این ۱۳ سال با این سه تا شرکت همکاری داشتم، کارهایی که من می‌کردم تهیه گزارش‌های کارگاهی ادیت نقشه و گاهی اوقات متره و برآورد بود.

با من از طریق آدرس ایمیل Shiva.es20103@gmail.com در ارتباط باشید.

من رو در اینستاگرام با آیدی Moment_3d دنبال کنید.

چی شد تمایل پیدا کردید باید تری دی مکس رو یاد بگیرید؟

خوب من موقعی که کار و هر تلاشی می‌کردم احساسم این بود که نفع و تشویقش برای کسان دیگری است، برای همین احساس کردم که بهتره خودم کاری را انجام بدم که هم درآمدش برای خودم باشه همون تشویق و اسم و رسمش برای خودم باشه بنابراین تصمیم گرفتم تری دی مکس رو یاد بگیریم حدود هشت سال پیش مجتمع فنی کلاس آموزش مکس می‌رفتم توی اون کلاس خیلی زمان گذاشتم و هزینه زیادی دادم ولی در آخر کلاس فقط یک صندلی و یک ماهی موفق شدم که بسازم یه مدرکی هم بهم دادن که گرفتن اون مدرک برای من اصلا ایجاد اعتماد به نفس نکرد که اگر یه نفر بخواد بهم پروژه‌ای بده بگم بله من می‌تونم انجام بدم.

و اثر منفی اون کلاس این بود که من فکر می‌کردم تری دی مکس به خاطر داشتن آپشن‌های زیاد خیلی نرم‌افزار سخت و وحشتناکیه و احساس کردم که دیگه نمی‌تونم با این نرم‌افزار کار کنم و کلا بستم گذاشتم کنار و چندین سال طول کشید تا من به این نتیجه برسم که بیام کلاس و  سعی کنم خودم رو تو این نرم‌افزار قوی کنم تا بتونم کسب و کار و درآمد خودم رو داشته باشه و بتونم کارایی که دلم می‌خواد رو ارائه بدم.

چطور با این دوره آموزشی آشنا شدید؟

بعد از اینکه به این نتیجه رسیدم که باید خودم یه حرکتی رو  انجام بدم، شروع کردم به سرچ کردن اول از دوستای خودم شروع کردم که آیا  آموزشگاهی رو می‌شناسید! یا شخصی رو که به صورت خصوصی درس بده! با چند نفر صحبت کردم ولی یا اونا وقت نداشتن و هزینه بالا بود و یا تایمشون به من نمی‌خورد و از لحاظ خوب بودن هم مردد بودم ولی تو همین سرچ هایی که در گوگل انجام دادم، به سایت شما برخورد کردم اطلاعاتی که داخل سایت بود نظرات هنرجویان و کسانی که اومده بودند وتجربیاتی که از دوره گفته بودن و فیدبک‌هایی که از استاد بود  هر چی که خوندم خیلی مثبت بود

یکی دو تا ویدئو از ایشون گوش دادم، طرز بیانشون خیلی شیوا و راحت صحبت می‌کردن و با اینکه من اطلاعاتی نداشتم خیلی خوب مطلب رو تفهیم می‌کردند. و به نظرم اومد این کلاس می‌تونه برام مفید باشه برای همین اومدم آموزشگاه و ثبت‌نام کردم.

از خصوصیت‌های دوره برامون بگین؟!

اولین چیزی که خیلی برام جالب بود نحوه تدریس و برگزاری کلاسها بود، این که شما هیچ سیستمی جلوت نداری و توی تمام تایم کلاس داری گوش میدی به حرفای استاد و تمرین‌تون رو توی منزل باید انجام بدین برام خیلی جالب بود راستش اولش خیلی هم نمی‌تونستم به این موضوع اعتماد کنم ولی بعد رفته رفته که جلو رفتم دیدم که موضوع جدید و موثره.

 مسئله بعدی این بود که  استاد سر کلاس نکته‌هایی رو به من می‌گن که علاوه بر اینکه در کسب و کارم به دردم میخوره در زندگی شخصی و شخصیتم و هر چیزی که ممکنه در آینده شغلی و شخصییم موثر باشه بیان می‌شه و این خیلی برام جذاب بود یعنی علاوه بر اینکه شما دارید یک نرم‌افزار رو یاد می‌گیرید در کنارش یکسری نکات برای زندگی رو آموزش می‌بینید.

خوبیه کلاس اینه که ما صفر تا صد یک پروژه چه فضای داخلی و یا نمای خارجی یک ساختمان کامل رو انجام می‌دیم و من تا الان که جلسه نهم هستم چهار پروژه انجام دادم که پروژه‌های سنگینی هم بوده که برج و بلند مرتبه بودن با کلی دیتیل و جزئیات و اصلا باور نمی‌کردم که بعد از ۴ جلسه بتونم شروع کنم به انجام دادن همچین کاری و این خیلی به من اعتماد به نفس میده که شما حتی هنوز دوره‌تون به نیمه نرسیده و می‌تونید یک سری پروژه‌هارو ارائه بدین و به یک نفر نشون بدین و بگین این کاره منه درسته که البته راهنمایی‌های استاد بوده که من به این مرحله رسیدم.

من اول قبل از این کلاس فکر می‌کردم شاید بهتره کلاسم رو خصوصی برگزار کنم که سریعتر تموم بشه اما وقتی مشورت گرفتم فهمیدم که کلاس عمومی مزیت‌هایی داره و خوبیش اینه که ممکنه برای بچه‌ها توی کلاس سوالی پیش بیاد و سر کلاس مطرحش می‌کنن و حتی ممکنه سوالی باشه که شما حتی به ذهنتون هم هیچوقت نیاد بعد جواب سوال رو می‌گیرید و در پروژه‌های بعدی بهش برمی‌خورید و این اتفاق برای من بار‌ها افتاد که خوب مشکلتون توی کلاس عمومی خیلی سریعتر برطرف می‌شه و باعث پیشرفت در انجام پروژه‌هام شد.

این دوره رو به چه کسانی پیشنهاد می‌کنید؟

من این دوره رو به کسایی که مثل خودم توی کار به یک بن‌بستی رسیدن و احساس می‌کنن که دیگه هیچ پیشرفتی در جایگاهی که هستن نمی‌توانند داشته باشند  توصیه می‌کنم.

 به کسایی که دانشجو هستن و از من خیلی جوون‌ترند و اول راهن خیلی پیشنهاد می‌کنم، من فکر می‌کنم اگر پنج سال پیش این کار را شروع می‌کردم می‌تونستم موفقتر باشم چون مسئولیت‌های کمتری تو زندگیم داشتم و هم از لحاظ آموزش و یادگیری ذهن جوونتری داشته و الان می تونستم ازش بهره بیشتر ببرم.

خیلی از افراد فکر می‌کنند تری دی مکس برای کسایی که معماری خوندند و یا رشته های مرتبط و این اصلا به نظر من درست نیست چون وقتی با این آموزشگاه و استاد آشنا میشن می بینن که اصلا کسی باشی که صفر کیلومتره و هیچ زمینه ای هم نداشته باشه قطعا می تونه توی این کلاس‌ها موفق بشه .

احساستون نسبت به یادگیری تری دی مکس چیه؟

اولش که شروع کردم مثل خیلی کارایی که آدم اولش اقدام می‌کنه که ببینم حالا چی میشه مردد بودم! ولی الان که دارم پیش میرم امیدم بزرگ و بزرگتر میشه و خیلی امیدوارتر شدم که این اتفاق قطعا برام میوفته و یه خوبیه که استاد دارن علاوه بر نرم‌افزار نکاتی رو بهمون می‌گن که قطعا توی کسب و کار به دردمون می‌خوره. اینکه ما کاربری باشیم مثل ربات قطعاً نتیجه دلخواه رو به هیچ کسی نمیده ولی نکات رو وقتی یاد می‌گیریم مثل فوت کوزه‌گری می‌مونه و احساس می‌کنم این فوت و فن‌ها خیلی کمک می‌کنه.

حرف آخر!

من فکر می‌کنم هر کسی اون کاری که تو ذهنشو رو باید شروع کنه و هر چی زودتر اقدام کنیم سریعتر به نتیجه می‌رسیم و تو هر شرایطی که داریم زندگی می‌کنیم چه از لحاظ اقتصادی و اجتماعی و یا جغرافیایی به نظرم هیچ کاری برای آدم‌ها نشد نداره و کارتون رو زودتر شروع کنید و هیچ کسی غیر از خودمون نمی‌تونه بهمون کمک کنه پس بهتره دست خودمون رو بگیریمو اقدام کنیم.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید