شایان اسدی هستم تحصیلام عمرانه و کار اجراییم رو با کار‌های ساختمانی شروع کردم و به صورت حرفه‌ای با شرکت‌های دولتی مثل ستاد فرمان امام و مصلی امام خمینی کار کردم که بیشتر کارهام در فاز استراکچر و سازه و اسکلت فلزی و بتنی بوده. برای ستاد فرمان امام اجرای اسکلت بتنی پروژه تجاری آرژانتین انجام دادم و خوب پروژه‌های خصوصیم هم در منطقه ۲۲ پروژه تجاری و اداری طوبی رو کار کردم و فونداسیون و نازک کاریش رو قرارداد بستم و انجام دادم و بعد از کارهای ساختمونی با پروژه‌های جرثقیلی آشنا شدم و با شرکت سامان نگین سهند که فعال در جرثقیل‌های صنعتی هست کار کردم و کارم رو به صورت پیمانکاری با این شرکت و با کارفرماهای دولتی که در سطح کشور هستند مثل فولاد مبارکه اصفهان شروع کردم به این شکل که ما پروژه رو ازشون می‌گیریم و پروژه رو براشون انجام می‌دیم و قراردادهای سنگین باهاشون امضاء کردیم.

چی شد تمایل پیدا کردین در دوره تری دی مکس شرکت کنید؟

من یه چیزی که تو کارم دوست دارم داشته باشم اینه که وقتی دارم در یک پروژه ساختمونی کار می‌کنم لنگ یه بخشش نباشم مثلا برای نما لنگ یه نفر نباشم که بیاد تری دی داخلی و نمای من رو بزنه، همه بهم می‌گفتن تو رشته‌ات عمرانه و بچه‌های معماری میان تر ی‌دی مکس چرا تو می‌خوای تری دی مکس یاد بگیری ؟! و دلیلش همین بود که وقتی خودم دارم یک سازه رو بنا می‌کنم خودم بهتر می‌تونم طراحی کنم و تری دی بزنم تا نفر دیگه ای اینکارو بکنه.

چطور با این دوره آموزشی آشنا شدید؟

من چون کار‌های ساختمانی انجام می‌دادم و دوست داشتم طراحی‌هاشو خودم انجام بدم یه روز تصمیم گرفتم تمام کلاس‌های طراحی رو برم، و از کلاس‌هایی که دانشگاه میذاشت با دوره اتوکد شروع کردم و رفته رفته رسیدیم به استاد و سر کلاس تری دی مکس ایشون اومدم.

از خصوصیت‌های دوره برامون بگین؟

من با طراح‌های زیادی سر پروژه‌هامون کار کردم و هم اینکه سر کلاس‌های زیادی در رابطه با طراحی رفتم، ولی چیزی که منو جذب استاد کرد، بیانشون و طرز توضیح دادنشون به گونه‌ای بود که تو ضرب اول متوجه منظورشون می‌شدم شاید یه نفر باشه که خیلی خوب یه چیزی رو توضیح بده ولی بیانش به گونه‌ای باشه که بحث تو ذهن شما نشینه و در عین حال ایشون از نظر علمی واقعاً یه سرو گردن از تمامی استاد‌هایی که من دیدم حداقل بالاتر بودن و چیز دیگه‌ای که منو جذب استاد می‌کرد طرز برگزاری کلاس‌ها بود و امکاناتی که سر کلاس داشتیم مثل پنل کاربری روی سایت، ما نگران این نبودیم که اگر فلان بخش رو نباشیم چه اتفاقی می‌اوفته و ممکنه یاد نگیریم اما می‌رفتیم تو پنل کاربریمون و ویدئو‌ها رو می بینیم.

و کلاس‌های ایشون مدرک محور نیست و بیشتر آموزش و مهارت بهتون یاد میدن که با ارزشه.

چقدر از تری دی مکس درآمد کسب کردید؟

من تری دی مکس رو برای درآمد یاد نگرفتم بیشتر از درآمد برای من منفعت داره من چون در کار اجرا هستم نمی‌تونم صبر کنم کسی باید برام کار کنه و هم از نظر زمانو هزینه به نفعمه که خودم طراحی‌ها رو وانجام بدم به عنوان مثال یک پروژه‌ای داشتیم که طراحی کابین برای اپراتور جرثقیل سقفی بود من اگر می‌خواستم طراح برام بزنه هزینه و زمان زیادی می‌برد چون از نظر سازه‌ای ممکنه با اون سازه آشنایی کامل نداشته باشه و فقط طراح باشه و به همین خاطر خودم انجام دادم و به نفع ما و شرکت بود که خودمون انجام بدیم.

این دوره رو به چه کسانی پیشنهاد می‌کنید؟

یه باور غلطی بین دانشجو‌ها به وجود اومده که تا اسم تری دی مکس میاد یاد معماری می‌افتن و فکر می‌کنن هر کس معمار باشه به تری دی مکس نیاز پیدا می‌کنه اما هر کسی که حوزه فعالیتش صنعتی باشه نیاز به تری دی مکس داره.

حرف آخر !

پروژه‌های ساختمونی فعال من الان ارتباط داره به شرکت توسعه مسکن و پروژه‌های ویلایی هست و اگر هم تقاضای خرید داشتید می‌تونید از طریق شماره، ایمیل و سایت که براتون قرار دادم باهام در ارتباط باشید و از شرایط فروشش اطلاع پیدا کنید، در پروژه‌های چرثقیلی که الان با فولاد مبارکه اصفهان کار می‌کنم هم در خدمتتون هستم.

در ارتباط با کلاس‌های تری دی مکس استاد خارج از بحث و نیاز به یادگیری‌، نیاز شما به خود استاد ! استاد ویژگی که دارن طرز بیانشون و طرز فکرشون می‌تونه زندگی شما رو عوض کنه، من یه ویس از استاد تو گوشیم دارم و نوشته شده استاد جلسه ۴ تری دی مکس روزی چندین بار اینو گوش می‌دم و کلی تو زندگیم بهم کمک کرده و باعث پیشرفتم شده.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید