سلام. سعید رضایی هستم. بیست سالمه و دانشجوی مهندسی پزشکی ام. توی سن هفده سالگی یه ایده ای به ذهنم رسیده بود که تصمیم گرفتم اون رو به عنوان اختراع به ثبت برسونم. با مطالعه قوانین و مراجعه به مرکز مالکیت معنوی متوجه شدم تنها راه ثبت ایده اینه که یک طرح سه بعدی ازون ایده رو به اون مرجع تحویل بدیم. با یه سرچ ساده توی اینترنت فهمیدم بهترین نرم افزاری که متیونه این نیاز رو برطرف کنه تری دی مکسه. حالا دیگه دوتا مشکل داشتم. یکی این که تری دی مکس بلد نبودم. دوم این که میترسیدم اگر به کسی بدم طرحم رو پیاده سازی کنه، ایدم به سرقت بره. جدای از این ها ممکن بود اون چیزی که من میخوام از آب درنیاد. برای همین تصمیم گرفتم به صورت خود آموز با استفاده یه پک یادگیری تری دی مکس رو شروع کنم. ولی آموزش ها انقدر از نیاز من دور بود که نه تنها شروع نکردم به یادگیری تری دی مکس بلکه تری دی مکس همونجا برای من تبدیل شد به سدی که دیگه مطمئن بودم نمیتونم ازون عبور کنم. با یه سرچ دوباره توی اینترنت با سایت مرکز ملی کامپیوترگرافیک ایران آشنا شدم. بعد یه تماس تلفنی و یه مشاوره کاملی که بهم دادن قرار شد یه جلسه به صورت حضوری با استاد مشاوره داشته باشم. بعد ازون جلسه دیگه قانع شده بودم که اون دوره میتونه نیاز من رو برآورده کنه و برام مناسب باشه.

یکی از ویژگی های جالبی که این دوره داشت، برگزاری کلاس ها، سر ساعت و به صورت منظم بود. برای من خیلی جالب بود که آموزشگاه تونسته بودعلاوه بر محیط آروم و آراسته ای که فراهم کرده تمام کلاس هاش رو به صورت منظم و سر ساعت برگزار کنه. موضوع دیگه امکان پشتیبانی این دوره بود. من تا به حال توی هیچ آموزشگاهی این پشتیبانی رو تجربه نکرده بودم. زمان هایی میشد که من توی طول روز چهار یا پنج بار به مشکل برمیخوردم و زمانی که با تیم پشتیبانی تماس میگرفتم اونا صبورانه و با متانت جواب من رو میدادند. یه وقتایی کارم تا دیروقت طول میکشید و زمانی که با تیم پشتیبانی تماس میگرفتم برای حل مشکلم، حس میکردم که دغدغه ی من دغدغه ی اون هاست و تا مشکل من حل نمیشد ازش عبور نمیکردند. من تونستم توی طول دوره پروژه خودم رو علاوه بر پروژه های کلاسی که انجام میدادیم، انجام بدم و یادم میاد که اواسط دوره تونستم رندر کامل پروژه رو به مرکز مالکیت معنوی تحویل بدم. و آخرای دوره پروژم به صورت کامل به ثبت رسیده بود.

یادگیری و تسلط به تری دی مکس چه تاثیری در شغل و کسب و کارتون داشت؟

یادگیری تری دی مکس باعث شد من توی اون سن و سال از فضای دانش آموزی و دنیای مدرسه بیرون بیام و وارد یه دنیای حرفه ای تر بشم.

دوره رو به چه کسانی پیشنهاد میکنید؟

میدونید با یه طرح سه بعدی میشه میلیون ها کلمه رو با یک نگاه به مخاطبتون انتقال بدین. به نظر من مهارتی که این اجازه رو به شما میده واقعا شگفت انگیزه. این دوره به همه انسان های خلاقی که فقط به یک ابزار احتیاج دارن تا یک قدم از تمام هم سن و سال هاشون جلو بیفتن، پیشنهاد میکنم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید