سلام من معصومه سهرابی هستم ، ۳۲ سالمه تهران به دنیا آمدم معماری خوندم و حدود ۶ ساله در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی سابقه کاری دارم و ولاگر هستم که کارهام رو می‌تونید در صفحه‌ام به آدرس masih.home@  ببینید.

شما به عنوان یک ولاگر در اینستاگرام چه فعالیتی می‌کنید؟

من تو پیجم آموزش کارهای هنری میزارم بیشتر برای خانم‌ها، کسایی که نمی‌تونن یه چیزیو بخرن و دوست دارن خودشون تو خونه برای خودشون درست کنند و یا می‌خوان که کارآفرینی کنند یه چیزیو درست کنند و بفروشند.

کلاسای تری دی مکس رو که رفتم قدرت تجسم سه‌بعدی‌سازی من رو خیلی قوی کرد، الان می‌خوام یک فیلمی رو برای پیجم آماده کنم می‌دونم که آخرش چی میشه یعنی تو ذهنم می‌دونم که آخر کار این در میاد و واقعا هم همون میشه! مخصوصا بعضی موقع‌ها که بی‌حوصله‌ام و حس و حال کار کردن رو ندارم یاد حرف استاد می‌اوفتم که همیشه سر کلاس چیز خوبی می‌گفتن، اینکه هر وقت حس و حالتون برای کار کردن رفت تو ذهن‌تون مرحله به مرحله اون کار رو انجام بدید تو ذهنتون به آخر کار که رسیدین و کارتون رو می‌بینید که چی شده، و همیشه اون کسی که دوسش دارین تو ذهنتون تصور کنی که کار شما رو می‌بینه و تشویقتون می‌کنه که به به چه کار قشنگی درست کردین منم همیشه همین کارو می‌کنم وقتی که بی‌حوصلم نتیجه آخر کارمو تو ذهنم می‌سازم و به خودم می‌گم به به چه کار قشنگیه و میشم مصی فر فره و همه کارو تموم می‌کنم.

چی شد تمایل پیدا کردیم که تری دی مکس رو یاد بگیرید؟

خوب من رشته‌ام معماری بود و خیلی به کارهای معماری علاقه داشتم و بیشتر کارهام رو دستی می‌کشیدم و اسکیس می‌زدم یکی از دوستام یه روز بهم گفت تو که انقدر استعداد داری و کار‌های معماری رو دوست داری بیا تری دی مکس رو حرفه‌ای‌تر یاد بگیر چون توی دانشگاه خیلی خوب تری دی مکس رو آموزش نمی‌دهد.

من هم گفتم چرا که نه! دوستم بهم گفت می‌دونی چقدر پول توشه خدا تومن می‌گیرن هر پروژه‌ای رو را انجام می‌دن. و خواهرم که مشوق اصلی من بود برام دنبال کلاس گشت و من رفتم تو کار تری دی مکس، و حرفه‌ای یاد گرفتم.

چطور با این دوره و آموزشگاه آشنا شدید؟

خواهرم برام دنبال یک آموزشگاه گشت تا من تری دی مکس رو به طور حرفه ای یاد بگیریم، یه آموزشگاه را پیدا کردم و رفتم ثبت‌نام کردم ودوره رو برداشتم یکسال طول کشید و دوره تموم شد و احساس کردم کامل نیستم و با دومین استاد دوره تری دی مکس رو برداشتم و بازم دیدم برام کافی نیست و با سومین استاد دوره برداشتم دیگه همه مونده بودن و به من می‌گفتن تو چرا قانع نمیشی!؟ این همه هم کلاس میری خوب احساس می‌کردم هنوز یه چیزی هست که یاد نگرفتم تو این کلاس‌ها. و خود آموزشگاه بهم گفتن که می‌خوایم استاد رو بیاریم بعد استاد‌های دیگه‌ای که باهاش دوره گذرونده بودم بهم گفتن که تو می‌خوای بری پیش استاد ، بهم گفتن استاد نیستش و یه تصوری داشتن از استاد که آدم سن‌دار و جا افتاده است و نمی‌دونستن که یه جوونیه که کلی هم سابقه دارد و اصلا نمی‌دونستن که استاد حتی چه شکلی هستن چون وقتی تو اینترنت سرچ می‌کردیم هم چیزی نمی‌آورد، فقط صداشون بود که نوشته بود استاد، و تصمیم گرفتم که با استاد کلاس بردارم و چون تصمیم داشتم که ادامه بدم دنبال استاد اومدم به این آموزشگاه و بقیه دوره و ورکشاپ‌های استاد رو توی این آموزشگاه آمدم.

چی شد بعد از تجربه آموزش‌ها و دوره‌های متفاوت در جاهای دیگه توی این دوره شرکت کردید؟

خب مسلما یه چیزی توی آموزش‌ها کم بود و هنوز چیزی که میخواستم کامل نشده بود، یعنی وقتی یه کاری رو در تری دی مکس انجام میدادم دلیلش رو نمی‌دونستم و این مهم‌ترین دلیلی بود که من میخواستم بیام پیش استاد تو دوره‌های دیگه یه سری تنظیمات دیفالت می‌دادند ومی‌گفتند که باید این کار را انجام بدهیم چه نما داخلی بود چه  خارجی! تمام تنظیمات تری دی و وی ری روخیلی دقیق و کامل با مدرک توضیح می‌دادند و همه استادا گفته بودند از مکس با فرمت jpg خروجی بگیریم و هیچ توضیحی در رابطه با hdr  نداده بودند. و من این رو از استاد یاد گرفتم.

از خصوصیات‌های دوره برامون بگین!

یکی از خصوصیات دوره این بود که پروژه محوره یعنی صفر تا صد یک نما یا یک فضای داخلی از طراحی سرستون‌های سنگی تا طراحی قاب پنجره‌ها و هر دیتیلی رو انجام می‌دادم در صورتی که من تو دوره‌های قبلی اصلاً کار نما انجام نداده بودم و استاد کاری می‌کردند که من همه تمرینات را انجام می‌دادم یعنی می‌ترسیدم که تمرین نکنم بیام سر کلاس چون چه ۳۰ نفر بودیم چه ۵ نفر استاد تمرین همه رو نگاه می‌کردند و از تک تکمون سوال می‌پرسیدند. و این باعث می‌شد من خیلی کار کنم تا بتونم سوالاتم رو از استاد بپرسم.

چقدر از تری دی مکس درآمد کسب کردید؟!

من برای شروع کار یک لپ تاپ تهیه کردم، و هزینش رو خواهرام کمکم کردن تا لپ‌تاپ رو بگیرم که بهشون قول دادم که پولشو بهشون برمی‌گردونم، و همون موقع شروع به کار کردم و دوماه بعد هزینه لپ تاپ رو بهشون برگردوندم و انقدر من از این تری دی مکس پول درآوردم که تونستم یک ماه بعدش سیستم جمع کنم ۶ سال پیش من یه سیستم ۲۰ میلیونی جمع کردم و هنوزم دارم و ازش استفاده می‌کنم.

چه پیشنهاد و راهکاری برای کسب درآمد زنان خانه‌دار دارید؟

من خودم آدم بیرون کار کردن نیستم برای همین ترجیح میدم که یک کاری باشه توی خونه انجام بدم و تری دی مکس همون چیزی بود که من می‌خواستم هم به دکوراسیون علاقه داشتم هم کاری بود که می‌تونستم تو خونه انجام بدم پای سیستمم می‌شینم هم به کارهای خونه می‌رسم و هم به کار‌های ولاگریم می‌رسم زمان دست خودمه و آنهایی که بچه دارن و کار خونه انجام می‌دن و نمی‌تونن از خونه بیرون برن و فقط کافیه همین دوره رو بگذرونن و تو خونه پروژه بگیرن.

 چه خصوصیتی در رندر‌هاتون باعث جذب مشتری و کارفرما‌تون می‌شه؟

یکی از دلیل‌های اصلی با من کار می‌کنن سرعت بالامه چون دستم خیلی سریع در مدلینگ و برخلاف بقیه استادها، استاد کارکردن با هات‌کی‌ها رو بهمون یاد دادن و اینکه رندر‌ها خیلی با کیفیت و چیزی که استاد بهمون آموزش دادن جامع و کامله و این باعث شده که بمونن و باهام کار کنند.

احساستون نسبت به یادگیری تری دی مکس بعد از پایان دوره چی بود؟

تا الان خیلی خوشحال بودم که تری دی بلدم که هم می‌تونستم پول در بیارم و هم می‌تونستم از یک فضای خالی یه مدل یه فضای خوب بسازم و قبل و بعد‌شو نشون بدم الان خیلی خوشحال‌ترم چون تو همین آموزشگاه دارم دوره افتر‌افکت میام و فهمیدم که خیلی بهتره تری دی مکس بلد باشی و الان بلدم و صد تا پله از بقیه جلوترم.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید