حسن ملک محمدی هستم ۲۶ ساله ساکن تهران، مهندس معمار، فعال اقتصادی و تحلیلگر بازارهای مالی. و تقریباً حدود ۵ ساله که در رشته معماری فعال هستم.

با من از طریق آدرس ایمیل Fastlife021@gmail.com در ارتباط باشید.

برای مشاهده نمونه کار‌های من می‌توانید به آیدی hassan_malekmohammadi@ در اینستاگرام مراجعه کنید. 

چی شد تمایل پیدا کردید که تری دی مکس را یاد بگیریم؟

واقعیت کار من از اول با نرم‌افزار اسکچاپ و لومیون کار می‌کردم متاسفانه این نرم‌افزار اسکچاپ محدودیت‌های زیادی برای من در حوزه مادلینگ ایجاد می‌کرد و کارم رو کند می‌کرد و نرم‌افزار لومیون ۶ هم اون موقع یه مقدار کارتونی بود و این شد که تصمیم گرفتم نرم‌افزار تری دی مکس رو یاد بگیرم چرا که این نرم‌افزار یک نرم‌افزار پلتفرمه یعنی صفر تا صد پروژه رو در خود نرم‌افزار انجام می‌دیم و دیگه نیازی نیست فایلی که مدلسازی کردیم رو در داخل نرم‌افزار دیگری ببریم. در اصل مدلسازی رو در تری دی مکس انجام می‌دیم و از همون جا با پلاگین وی ری، کرونا و سایر پلاگین‌های می‌تونیم یک رندر خوب و رئال از کارمون داشته باشیم و نرم‌افزار رایجی که در حال حاضر در حوزه معماری استفاده می‌شه تری دی مکسه بهتره بگم یکی از نرم‌افزارهای رایج که اکثر شرکت‌های فنی و مهندسی از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند. متاسفانه خیلی از هنرجوها به خاطر اینکه یه مقدار این نرم‌افزار سخت هست به علاوه دارای آپشن‌‌‌های خیلی بیشتری نسبت به نرم‌افزارهای دیگه سه‌بعدی ست از این نرم‌افزار فراری هستند، به نظر من کارتون یکسره کنید و دنبال نرم‌افزارهای دیگه نرید. مستقیماً به تری دی مکس مراجعه کنید و همونجا صفر تا صد کار رو یک بار برای همیشه یاد بگیرید.

چطور با این دوره آموزشی آشنا شدید؟

اواخر سال ۹۵ که من دنبال یک آموزشگاه و موسسه بودم که از مطالبی که در طول کلاس ارائه می‌شه هم ویدئو در اختیارم بذاره و همین که نرم‌افزار رو با تمام جزئیات آموزش بدن از اکثر دوستان و آشنایانی که توی این حوزه هستند پرس و جو کردم اکثراً از این موضوع ناراحت بودند که یا ویدئو در اختیارشون نمیگذاشتن و یا مطالب را به صورت کامل دریافت نمی‌کنند، به جز یک مورد که از هنرجوهای همین موسسه بود. و به من گفت که بعد از هر جلسه هم ویدئو در اختیارم میزارن همین که امکان تجدید دوره داریم و همین که صفر تا صد مطالب و اینترفیس این نرم‌افزار رو با جزئیات بهمون آموزش میدن.

دوره‌هایی که تجربه کردین چه تفاوتی با این دوره داشت؟!

جای قبلی که من آموزش دیده بودم، متاسفانه یک مقدار نگاه بیزینسی به موضوع و هنرجو داشتند سعی می‌کردند خیلی سریع یه پروژه رو فقط تموم کنن و این باعث می‌شدکه هنر‌جو مطالب را به صورت کامل دریافت نکند. و مورد دیگر اینکه ما در دوره استاد آموزش دیدیم که یک لوستر یا بهتره بگیم کل آبجکت‌ها رو در تری دی مکس مادل کنیم. حالا ممکنه بعضی از شما عزیزان دوستان بپرسین خوب چه کاریه! وقت زیادی رو باید صرف کنیم ویک آبجکت رو بسازیم آبجکت آماده میاریم این همه سایت هست این همه آرچ مدل هست می‌تونیم از همونجا دانلود کنیم و در کارمون Merg کنیم اما وقتی پروژتون به قدری سنگین بشه که امکان Merg کردن نداشته باشیم اون موقع قدر این نعمت رو می‌دونید که توی خود تری دی مکس آبجکت مورد نظرتون رو از صفر تا صد مدل کنید و بعلاوه اینکه وقتی پروسه مدل‌سازی تموم می‌شد ما می‌رفتیم سراغ رندرینگ در صورتی که من در جای قبلی preset  دریافت کرده بودم. یکسری پیش فرض داده بودند که توی تنظیمات وارد کنیم و من اصلاً نمی‌دونستم این اعداد چی هستند این اعداد از کجا اومدن و اصلا پروسه رندرینگ رو بلد نبودم و وقتی اینجا اومدم تمام preset‌ها و این اعداد از بین رفت و خودم تصمیم می‌گیرم که چه تنظیماتی رو انجام بدم

از خصوصیت‌های دوره برامون بگین؟!

بعد از پنج جلسه که در این موسسه آموزش دیدم، خوب در جلسات اول یه رابطه استاد و شاگردی بر‌قرار بود اما بعد از این جلسات یک رابطه دوستانه به جو کلاس حاکم شد  که ما با استاد خیلی صمیمی‌تر شدیم و خیلی راحت می‌تونستیم مشکلات و ایرادات‌مون رو مطرح کنیم و ایشون هم از گفتن هیچ مهارت و ابزاری در تری دی مکس دریغ ‌نمی‌کردند، و به طور کامل تمام جزئیات را به ما می‌گفتند و ازشون خواهش می‌کردیم که این مطالب رو ضبط کنند چون مطالب آنقدر زیاد بود و شاید نیاز می‌شد دوباره سوالات خودمون رو مرور کنیم و استاد از اول تا آخر کل سوالات بچه‌ها را برای ما رویکرد می کردندکه ما همیشه مشکلاتی که ممکن بود در آینده باهاش برخورد کنیم که سایر دوستان بهش برخورده بودن رو داشته باشیم.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید