من هانیه صفار‌پور هستم و فارغ التحصیل رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد هستم از ۱۶ سالگی این کار و با علاقه انجام میدم و معماری آرزوی بچگیم بوده و الان که اینکار رو محقق کردم خیلی حس قشنگی دارم.

چی شد تمایل پیدا کردید نرم‌افزار تری دی مکس رو یاد بگیرید؟

من یک مدت طولانی در شرکت‌های مختلف با  اتوکد سه‌بعدی مدل می‌کردم و خیلی برام سخت بود چون فضای اتوکد سه‌بعدی بسیار برام محدود بود و خیلی دستم باز نبود و بهم خیلی سخت می‌گذشت و برای اینکه حرفه‌ای‌تر کار سه بعدی رو جلو ببرم از دوستان و آشنایانم راجع به دوره تری دی مکس پرسیدم و اونها هم اینجا و دوره استاد رو بهم پیشنهاد دادند.

چطور با این دوره آموزشی آشنا شدید‌؟

من یک استادی در دانشگاه داشتم، و چون رشته‌ ما معماری بود روابط صمیمی و قوی‌ای بین دانشجو و اساتید بود و تونستیم این رابطه رو حفظ کنیم. زمانی که داشتم روی پایان‌نامه ارشدم کار می کردم به شدت به من کمک کردند و فکر‌های خیلی خوبی بهم داد که هیچ وقت نمی‌تونم این لطفش رو فراموش کنم و بهم گفت یکی از دوستانش که معمار هم نبود اومد مرکز کامپیوتر گرافیک دوره تری دی مکس رو با استاد گذرونده و موفق شده و داره کار طراحی و رندر سه‌بعدی رو به صورت حرفه‌ای انجام میده و من با خودم گفتم اگر اون تونسته من هم صد در صد می‌تونم از عهده این کار بر بیام و اومدم و اینجا رو انتخاب کردم .

چه موضوع و نکته‌ای در دوره تری دی مکس برای شما جالب بود‌؟

تری دی مکس فضای گسترده‌ای داره که قابلیت‌های زیادی داره و چون من با برنامه‌های دیگه کار کردم می‌تونم به وضوح این نرم‌افزار‌ها رو با همدیگه مقایسه کنم و واقعا تری دی مکس متفاوته و امکانات زیادی رو به شما ارائه میده البته که در شروع یه مقدار دید منفی داشتم و فکر می‌کردم پیش نمیره و و نمی‌تونم باهاش ارتباط برقرار کنم اما بعدش درک می‌کنید و می‌بیند که دارید قدم‌های کوچیک کوچیک بر‌می‌دارید و پیشرفت می‌کنید و در واقع یه چیزی رو خلق می‌کنید و حس خلق کردن غیر قابل توصیفه!

به نظرتون شیوه و تکنیک استاد در دوره چطور بود‌؟

قبل از هر چیزی باید اعتراف کنم که یکم با شیوه تدریس مشکل داشتم چون آشنا نبودم و نمی‌شناختم و برام خیلی جدید بود و نمی‌تونستم ارتباط برقرار کنم اما وقتی که بهش زمان دادم ازش خوشم اومد و فهمیدم که خیلی ویژگی‌های مثبتی داره.

مثلاً اگر وقت ندارید و یا حوصله ندارید و یا به هر دلیلی نمی‌تونید وقت بزارید و آموزش‌ها رو ببینید چون از روند کلاس ویدئو  تهیه می‌شه می‌تونید دوباره در یک فرصت مناسب نقاط مثبت رو که خیلی به کارتون میاد بیرون بکشید.

استاد بسیار با سواد هستن و خیلی کارشون رو خوب بلدند و این امکان رو بهم می‌دادند که هر سوالی رو ازشون بپرسیم و ایشون هم کامل جواب می‌دادند و می‌تونستیم جواب لازم رو ازشون بگیریم.

به نظر شما تری دی مکس چه تاثیری در کسب و کار و آینده شغلی شما داره‌؟

وضعیت اقتصادی کشور ما کاملاً مشخصه و کسی نمی‌تونه حدس بزنه که قراره به کجا برسه و من هم از این قاعده مستثنی نیستم، ولی باور دارم در زمان آینده مردم قدرت و شانس خرید خونه و دیزاین کردن اون رو نخواهند داشت و مجبورن در بناها و ساختمان‌هایی که هست زندگی کنند! و به این خاطر اکثراً رو به مرمت و معماری داخلی میارند و خوب تری دی مکس اینجا خیلی به کارشون میاد و این فرصت رو بهشون میده که هر چی در ذهن و مغزشون هست رو راحتتر ارائه بدن.

این دوره آموزشی رو به چه کسانی پیشنهاد می‌کنید‌؟

اگر از من می‌پرسید قطعاً به کسانی که از من کوچیکتر و جوونتر هستند پیشنهاد میدم که بیان تر‌ی دی مکس رو یاد بگیرند، چون شک نکنند که اگر در رشته معماری و هر چیزی که به اون مرتبط هست بخوان ادامه بدن با این نیاز رو به رو می‌شن و چقدر خوبه که اونها قبل از اینها آینده‌نگر باشند و این نیاز رو از قبل ببینند و این مسیر رو پیش ببرند.

از خصوصیت‌های دوره برامون بگید‌؟

اینو کاملاً واضح یادمه که در ۵ جلسه اول دوره تری دی مکس استاد خیلی مشکل داشتم و هر دفعه که به خونه می‌رسیدم سردرد داشتم به خاطر اینکه یک جو باور نکردنیه حرفه‌ای و جدی قالب بود و تمام اطلاعات پشت سر هم ارائه می‌شد و خیلی برام سخت بود ولی بعد از اتمام ۵ جلسه اول متوجه شدم که اینکار یه دلیلی داشت و اونم این بوده که پیش‌نیاز بود و خیلی مهم و برای ادامه مسیر باید اونها رو یاد می‌گرفتیم و انگار تمام تلاش استاد همین بود که این موضوع محقق بشه و بعد از اون ۵ جلسه اول فهمیدم که شخصیت استاد متفاوت با اون چیزی بود که بهمون نشون دادند و فردی کاملاً فروتن و صمیمی و بسیار فرد مثبتی هستند و ما برنامه های مشترکی هم با گروه کلاسمون داشتیم و تونسته بودیم تفریح هم قاطی کارمون کنیم.

حرف آخر !

دوست دارم بگم که من اینجا زمان خیلی خوبی رو سپری کردم و با آدم‌های خیلی خوبی آشنا شدم‌، و زمان با کیفیتی رو گذروندم و دوستان با ارزشی به دوستانم اضافه شد و به نظر من اگر به تری دی مکس هر علاقه‌ای دارید و اگر می‌خواین مسیرتون رو به عنوان یک دیجیتال آرتیست ادامه بدید حتما به اینجا یک سری بزنید چون بسیار کمک کننده خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید